Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Ömer AKÇAL

ENfeCoAeJs.jpg
Ömer AKÇAL	 – Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

Ömer AKÇAL

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

1978 Yılında Çorum'da doğdu. Sırasıyla Çorum İmamhatip ortaokulu ve İmamhatip lisesinde öğrenim gördü. Ardından Konya Selçuklu Üniversitesi Mahalli İdareler bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2004 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Maliye bölümünü bitirdi. 1997-2005 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu da profesyonel hakem olarak görev yaptı. KPSS merkezi atama ile 2005 yılı Eylül ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne atandı. Burada Bilgi İşlem Sorumlusu olarak görev yaptı. 2008 yılında nakil yoluyla Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başladı.

 

2009 yılında vekaleten Taşınır Kayıt ve Kontrol Şube Müdürlüğü görevine getirildi. 2009-2018 yılları arasında Gelir Müdürü olarak görevine devam etti. Mahalli İdareler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavında başarılı olarak 2009 yılında ayniyat saymanı, yine görevde yükselme sınavı ile 2015 yılında vekaleten yürüttüğü müdürlük görevine asaleten ataması yapıldı.

 

2016 yılında Muhasebe Yetkilisi sınavını kazanıp Muhasebe Yetkilisi unvanını aldı. 2018 yılında İdari İşler Şube Müdürlüğü’nü, 2019-2020 yılları arasında Makine İkmal Müdürlüğü’nü birlikte yürüttü. 2018 yılında Sakarya Faal Futbol Hakemliğinde Gözlemci olarak göreve başladı. 2020 yılında Sakarya Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkan Yardımcısı olarak atandı. 2023 yılında Üst Klasman Gözlemcisi sınavında başarılı olarak, faal futbol hakemliğinde klasman gözlemcisi oldu. 2022 yılında Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı olarak atandı. Bu görevlere halen devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Görev Tanımları

Belediyenin ilgili birimleriyle işbirliği yaparak bilgi işlem sisteminin kurulması, işletilmesi, bakım ve onarımlarının yapılması veya yaptırılması, bunlara ait hizmetlerin ilgili birimlerle birlikte yürütülmesi gibi görevleri yerine getirmektedir. Diğer resmi kurum ve kuruluşların (ilçe belediye, muhtarlar, STK vb.) kullandıkları bilişim yenilikleri belediye uyumunu ve resmi kurumların ihtiyaçlarına yönelik bilişim ve teknolojik destek sağlamaktadır. Hazırlanmış interaktif uygulamalarla vatandaşın bilgisayar, tablet ve telefon gibi cihazlardan online olarak yararlanmalarını sağlamaktadır.

×