HABERLER

Toyota ile Sakarya Bütünleşiyor

Toyota ile Sakarya BütünleşiyorToyota ile Sakarya BütünleşiyorToyota ileToyota ile Sakarya Bütünleşiyor

Gönlümüz Sakaryalılarla
Toyota’nın çalışmaları hakkında kısa bir açıklama yaparak konuşmasına başlayan Toyota Genel Müdürü Orhan Özer, 2 yıldır genel müdürlük görevinde bulunduğunu ve görevde bulunduğu süreçte de ekonomik sebeplerden ötürü Toyota’nın kapasitesinin altında üretim yaptığını vurguladı. Özer, “Üretim kapasitemiz 160-180 bin iken 65 bin araç üretebildik. Gönlümüzün Sakaryalılarla Sakaryasporla birlikte olduğu konusunda herhangi bir tereddüdümüz yok. Yeni araç üretimlerine başlayacağız. Bu üretim ile birlikte Sakarya’da 800 gencimiz iş imkânına kavuşacak. Yeni projelerimiz var. İnşallah o projelerimizde de müspet neticeler alacağız, kapasitemizin üstüne çıkacağız ve daha fazlasını şehrimize ve Sakaryasporumuza sunacağız. Sayın Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun şehre çok kapalısınız artık dışa açılmanın zamanı geldi fikrine yüzde 100 katılıyoruz. Çok haklıydı. İnşallah bu anlaşma Sakaryasporumuz için hayırlı olur” diye konuştu.


Çalışmalarımız devam edecek
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise Toyota’nın, Genel Müdür Orhan Özer’in gayretleri ile şehir adına, Sakaryaspor adına vaat ettikleri eli geri çevirmediğini kaydetti. Başkan Toçoğlu, “Şehrimize katma değer sağlayan dünyanın en önemli kuruluşlarından olan Toyota’nın Sakaryaspor’a verdiği destekten ötürü mutluyuz. Toyota Sakarya’mıza sosyal projelerle de katkı sağlayacak ve şehrimize bir okul kazandıracak. Sakarya’da üreten diğer firmaların da artık Sakarya’da olmalarını bekliyoruz. Biz bu saatten sonra da şehrimize katkı sağlayan Toyota’ya daha çok sahip çıkacağız. Kimse taşın altına elini koymaktan imtina etmesin. Basit mazeretlerin arkasına sığınmadan güçleri nispetinde herkesin şehrimize ve Sakaryasporumuza katkı sağlamasını bekliyorum. Şehrimiz için ve Sakaryasporumuz için çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. Kulüp Başkanı Yaşlıca, Başkan Toçoğlu ve Genel Müdür Özer’e 54 numaralı Sakaryaspor forması ve plaket takdim etti.