HABERLER

Siyaset, Çağı Doğru Okumaktır

Siyaset, Çağı Doğru Okumaktır

Artık eski Türkiye yok
“Artık eski Türkiye yok. Çok şükür kötü günler geride kaldı. Her geçen gün ülkemiz daha iyi bir noktaya doğru gidiyor. Türkiye özgürleşiyor, zenginleşiyor, evrensel hukuk normlarına kavuşuyor. Bu başarıyı tesis eden ise AK Parti olmuştur. Yani sizler oldunuz. Sayın Başbakanımızın liderliğinde sizlerin desteğiyle AK Parti, Türkiye’nin daha yaşanabilir bir ülke olması için yoluna emin adımlarla devam ediyor. Artık gençlerimiz okullarında fişlenmiyor. Kimse gençlerimizin kılık kıyafetine karışmıyor. Bu ülkenin gençleri, eskiden baskıdan ötürü ülkesini terk ederken, artık istediği ülkeye gidip gezebiliyor. Ancak hala geçmişe özlem duyan bazı darbe sevdalıları ülkemizde varlıklarını sürdürüyorlar. Çeşitli manipülasyonlarla, kaos planlarıyla Türkiye’nin gelişmesini, büyümesini içlerine sindiremiyorlar. Bunları görmek ve buna göre pozisyon almak zorundayız”.

 

Hepimize sorumluluk düşüyor
“Bunun en güzel örneğini hem referandum hem de seçim sürecinde partimize karşı yürütülen kampanyalar da gördük. Yani şu anda Türkiye’de iki farklı kesim bulunmaktadır. Birinci kesim; Türkiye’nin kalkınmasını, bölgesinde etkisinin artmasını, zenginleşmesini, özgürleşmesini, demokratikleşmesini, çağdaş yeryüzü standartlarına kavuşmasını isteyenler.. İkinci kesimse; medya patronlarının ve sermaye sahiplerinin ülkede Başbakanı dahi tayin ettiği dönemleri arzu eden, darbelerden, kaos planlarından, baskıdan, terörden nemalanan bir kesim. Biz, AK Parti olarak tabii ki ülkemizin gelişmesini arzu eden kesim içinde yer alıyoruz. İşte bunun için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir”.

 

Çağı doğru okumalıyız
“Siyaset, meşakkatli uzun bir yolculuktur. Siyaset, uzun soluklu bir iştir. Bu uzun yolu kat etmek için inançlı ve azimli olmak gerekir. Doğuştan gelen yeteneklerinizi daha da geliştirmelisiniz. Moda kavramlarla ifade etmek gerekirse misyonuz ve vizyonunuz olmalı. Amacınıza odaklanmalı, hedefinize kilitlenmelisiniz. Kısır tartışmalardan uzak durmalısınız. Siyaset sabır ister, fedakarlık ister, disiplin ister. Görev insanı olmak gerekir. Siyaset halkla birlikte yapılan bir iştir. Halkın içinden gelmek, halk adamı olmak, halkla ortak frekans tutturmak ve halkın değerlerini paylaşmak gerekir. Siyaset açıklık ve dürüstlük ister. Halka karşı şeffaf ve dürüst olmak gerekir. Siyasetçi, kullandığı kaynakların ve yetkilerin halka ait olduğunu unutmamalıdır. Siyasetçi kolay ulaşılabilir olmalı, her zaman hesap vermeye hazır olmalıdır. Siyaset, çağı doğru okumaktır. Siyasette başarılı olmak için zamanı, zemini, dönemin teknolojisini ve toplumun değerlerini dikkate almak gerekir. Siyaset aynı zamanda topluma önderlik etmektir. Halkı çağın ilerisine taşımaktır”. 

Dünyayı tanımalısınız
“Tüm bunları en iyi şekilde AK Parti gençliği, yani sizler yansıttığınız için, kadirşinas Türk halkı bizleri her alanda iktidara taşıdı. Değerli halkımızın bu teveccühü bizlerin sorumluluğunu daha da artırmaktadır. Halkımızın teveccühüne layık olmalıyız. Halkın teveccühüne layık olmak için daha fazla çalışmalıyız. Türkiye’de artık neredeyse her şehirde üniversite var. Sizlerin çok daha rahat şartlarda okumanız için imkanlar her geçen gün genişletiliyor. Gelecek sizin elinizde. Ya çok okuyacak, dünyadan haberdar olacaksınız. Ya da kimseye bir yarar getirmeyen gündemlerin esiri olacaksınız. Ya dünyayı görecek, tanıyacak, iletişime geçeceksiniz. Ya da Sakarya’ya hapsolup, kabuğunuzda yaşayacaksınız. Görüyorsunuz, geçmişte vize kontrolleri ile ülkemiz insanını istemeyen ülkeler, bugün vizeleri kaldırmak için sıraya giriyor. Bütün bu avantajları kullanın, dünyada gelişmeleri takip edin. Kendinize olan güveninizi asla kaybetmeyin. Bunun için gelecekte siyasi sahnede rol alacak siz değerli kardeşlerimin çok dikkatli davranması gerekiyor. İktidarın konforundan çok, geleceğin kaygısını güderek hareket etmelisiniz. Diğerlerinden hep bir adım önde olmalısınız. Siyasi büyüklerinizin tecrübelerinden faydalanmalısınız”.