HABERLER

SGM’de söz hakkı çocukların

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı. Yüce, “Bu anlamlı günde söz hakkı çocuklarımızındı. Bizde onların bu anlamlı gününü SGM Merkezlerimizde yaptığımız çeşitli etkinliklerle kutladık” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi tarafından Dünya Çocuk Hakları Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. SGM Drama sınıfı öğrencileri kurdukları Çocuk Hakları Masası’nda bilgilendirme ve  ‘Çocuğum; Haklıyım’ kitapçığı dağıttı. İngilizce sınıfı öğrencileri ise günün anlamına özel pankartlar hazırladı. SGM’li minikler “Çocukça Şeyler” isimli resim sergisini gezerek çeşitli oyunlar oynadı.

Sakaryalı çocuklar merhametli
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Aile eğitimi kursiyerlerimizden Ganalı Salamatu Bannib Lammon da çocuk hakları gününe minik kızı Khadijatu-Kubra Muhammed Hafız ile katıldı. Çocukların büyük sevgi ve ilgisiyle karşılanan Ganalı misafirimiz, “Sakaryalı çocuklar çok sevgili ve merhametliler” diyerek bu şehirde olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi. Bu anlamlı günde söz hakkı çocuklarımızındı. Bizde onları bu anlamlı gününün SGM Merkezlerimizde yaptığımız çeşitli etkinliklerle kutladık” dedi.

Ziyaretçiler için süslediler
Resim ve Tasarım Öğretmeni Bahar Avcı, “Öğrencilerimiz cinsiyet, yaşadıkları sosyo kültürel ortam, ailenin ekonomik düzeyi ve diğer tüm değişkenler olmaksızın hayallerini ve yeteneklerini dünya çocukları için birleştirdi. Minik sanatsever öğrencilerimiz Dünya Çocuk Hakları Günü için yaptığı resimleri ve süslemeleri SGM’li arkadaşları ve ziyaretçiler için sergilemenin mutluluğunu yaşadı” dedi.

Haklarını anlattılar
Yaratıcı Drama Öğretmeni Sibel Gül; “Oyun ile öğrenmenin sihirli değneği drama dersimizde Dünya Çocuk Hakları gününe özel çocuklardan birim masası kurarak diğer arkadaşlarına çocuk haklarını anlatmalarını istedik. Bu uygulama ile sorumluluk ve kendini ifade edebilme yetilerini geliştirmeyi amaçladık. Görevlerini son derece başarı ile gerçekleştiren öğrencilerimizle güzel bir grup çalışması gerçekleştirmiş olduk” dedi.