HABERLER

SGM Şehrin En Önemli Kazanımıdır

Sosyal Gelişim Merkezi yeni eğitim dönemi açılış programında konuşan Milletvekili Adayı Mustafa İsen, “Türkiye’de kültür, sanat ve sosyal hayatın hemen hemen her aşamasında çalışmalar gerçekleştirilmeye başlandı. Bunu Türkiye’ye bizim belediyelerimiz armağan etti. Sosyal Gelişim Merkezi’de şehrimiz için büyük bir kazanımdır” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Gelişim Merkezi’nde yeni eğitim yılı açılış programı düzenlendi. SGM konferans salonunda gerçekleştirilen programa AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa İsen, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Gümbet, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Hayırlı Olsun
SGM tanıtım videosunun gösteriminin ardından konuşan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı olarak toplumun her kesimine, her alanda hizmet sunmaya gayret gösteriyoruz. Sosyal Gelişim Merkezi adı üzerine toplumun gelişmesine yönelik her türlü etkinliklerin gerçekleştirildiği bir kurumdur. Hamdolsun bir yıl gibi kısa bir sürede kış döneminde 5 bin, aile eğitimlerinde 2 bin 500 ve yaz dönemimizde de yaklaşık 3 bin öğrencimizi merkezimizde ağırladık. Engelli kardeşlerimizi de topluma kazandırma adına eğitimler düzenledik. İnşallah yeni yılda da hep birlikte güzel çalışmalar gerçekleştireceğiz. Yeni eğitim dönemimiz hayırlı olsun” dedi.

SGM Büyük Bir Kazanımdır
Programın devamında konuşan AK Parti Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa İsen, “Daha önceki yıllarda belediye hizmetleri dediğimiz zaman kanalizasyon, su, yol ve benzer çalışmalar akla geliyordu. Bu tarz mekânların topluma kazandırıldığı için belediyelerimize şükran borçluyuz. Belediyelerimizin insana dokunan faaliyetleri gerçekten önemlidir. Kültür, sanat ve sosyal hayatın hemen hemen her aşamasında çalışmalar gerçekleştirilmeye başlandı. Bunu Türkiye’ye bizim belediyelerimiz armağan etti. Sosyal Gelişim Merkezi’de şehrimiz için büyük bir kazanımdır” ifadelerini kullandı. Gerçekleştirilen konuşmaların ardından SGM öğrencilerinin hazırladığı gösteriler sergilendi.