HABERLER

Şehrin yeni girişi Sakarya'ya çok yakışacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 32 Evler ve SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasında çalışmaları devam eden şehrin yeni giriş kapısında incelemelerde bulundu. Başkan Toçoğlu, “950 metre uzunluğundaki şehrin yeni girişi Sakarya’ya çok yakışacak. Yeni giriş kapımız modern şehirciliğin gerekliliklerine uygun bir şekilde inşa edilerek, bulunduğu bölgeye canlılık getirecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 32 Evler ve SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasında çalışmaları devam eden şehrin yeni giriş kapısında incelemelerde bulundu. SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş ve Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan’ın da hazır bulunduğu incelemelerde Başkan Toçoğlu’na çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Çalışma sahasını enine boyuna gezen Başkan Toçoğlu, hattın şehir için önemli bir kazanım olacağının altını çizdi.

Modern şehirciliğin gerekliliklerine uygun
Şehrin yeni giriş kapısı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Biliyorsunuz bir süre önce bu büyük ulaşım yatırımının müjdesini şehrimize vermiş ve vakit kaybetmeden çalışmalarımıza başlamıştık. Hamdolsun çalışmalarımız her geçen gün daha da ilerliyor. 32 Evler ve SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasında çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz yeni giriş kapımız modern şehirciliğin gerekliliklerine uygun bir şekilde yapılarak bulunduğu bölgeye canlılık getirecek. Bunun yanında şehre girişte yaşanan yoğunluğu önleme bakımından da katkı sağlayacak yolumuz önemli bir alternatif oluşturacak” diye konuştu.

İstinat duvarlarına başlandı
Yeni giriş kapısı ile birlikte Kampüs tarafından E-5 Karayoluna uzanan bir hattın şehire kazandırılacağını belirten Başkan Toçoğlu, “950 metre uzunluğundaki yeni hattımız tamamlandığında E-5 yönünden gelen araçlarımızın şehir merkezine ulaşımları için önemli bir alternatif oluşturmuş olacağız. Şu an da kazı ve zemin düzenleme çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İstinat duvarlarımıza ise beton dökülmeye başlandı. Bu işlemlerin ardından SASKİ güzergahta yağmursuyu çalışması gerçekleştirecek. Asfalt, yaya yolu, ışıklandırma ve çevre düzenlemelerinin ardından yeni giriş kapımızı şehrimize kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.