HABERLER

Sapanca 10. Buluşmaya Ev Sahipliği Yaptı

Büyükşehir, kardeşlik sofralarının 10.’sunu Sapanca’da kurdu. Kapalı Pazar yerindeki gönül sofralarına misafir olan Sapancalılar hep birlikte oruç açtı. Buluşmada dualar İslam coğrafyasına gönderildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Mahallemde İftar Var’ Programları Sapanca’da devam etti. Kapalı Pazar yerinde gerçekleştirilen 10. ilçe buluşmasına Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, Sapanca Belediyesi Başkanı Aydın Yılmazer, AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Nazmi Boztancı ve Sapancalı vatandaşlar misafir oldu.

10. Buluşma
Başkan Toçoğlu, beraberinde Sapanca Belediye Başkanı Yılmazer ile kardeşlik sofrasına misafir olan vatandaşların masalarını tek tek ziyaret etti. Ramazan ayının hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Toçoğlu, minik misafirler ile de yakından ilgilendi. İstanbul Piyalepaşa Camii Başimam Hatibi İshak Danış’ın Kur’anı Kerim tilaveti ile gönül kapılarını araladığı programın devamında okunan ezan sonrası hep birlikte oruç açıldı.

Müslümanlar İçin Dua Vakti
İftar sonrasında eller kan ve gözyaşı ile beslenen mazlum coğrafyalar için duaya kalktı. İstanbul Piyalepaşa Camii Başimam Hatibi İshak Danış’ın yaptığı dua ile Dünya üzerindeki tüm Müslümanlar için huzur ve selamet dilendi. Gerçekleştirilen programın sonunda sahneyi Hayali Seçkin Bayramoğlu aldı. Bayramoğlu’nun anlattığı meddah hikayelerini ilgi ile takip eden minikler keyifli bir akşamı geride bıraktı.