HABERLER

Sahipsiz sokak hayvanları için örnek proje

Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi Toplum Gönüllüleri işbirliği ile sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik olarak beslenme odağı projesi geliştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik olarak yürütülen çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı ve Sakarya Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğu işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında 1 adet mamamatik ve sumatik içeren cihaz Sakarya Üniversitesi kampüsünde uygun görülen bir alana yerleştirildi.

Beslenme odağı projesi
Sahipsiz sokak hayvanlarının en önemli sorunları olan beslenme ve su ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı ile Sakarya Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğu beslenme odağı projesi geliştirdiler. Bu proje kapsamında bir adet mamamatik ve sumatik Sakarya Üniversitesi kampüsünde bulunan uygun bir alana yerleştirildi. Proje kapsamında çevreyi kirleten ve geri dönüşüm imkanı olan pet şişeler kullanılıyor. Böylece hem doğanın korunması amaçlanıyor hem de hayvanların ihtiyaçlarını gidermesi sağlanıyor.