HABERLER

“Milli yüzücümüzle gurur duyduk”

Down Sendromlu Milli Yüzücü Fatma Çağla Demir ile bir araya geldi. Başkan Toçoğlu, “Fatma Çağla, hiçbir engelin başarıya engel olmadığını bizlere gösterdi. Milli yüzücümüzle gurur duyduk. İnşallah 15 Temmuz’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda hem şehrimizi hem de ülkemizi başarıyla temsil edecektir” dedi. Milli Yüzücü Fatma Çağla ise yüzmeyi çok sevdiğini dile getirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Down Sendromlu Milli Yüzücü Fatma Çağla Demir ile bir araya geldi. Başkanlık makamında gerçekleştirilen buluşmada Fatma Çağla Demir, günün anısına Başkan Toçoğlu’na birlikte oldukları bir fotoğrafı hediye ederek yüzmeyi çok sevdiğini belirtti.

Türkiye’nin gururu
Başkan Toçoğlu, “Sakarya’nın ve tüm Türkiye’nin gururu Milli Yüzücümüz Fatma Çağla, hiçbir engelin başarıya engel olmadığını bizlere gösterdi. Milli yüzücümüzle gurur duyduk. Avrupa üçüncüsü ve Dünya beşincisi olan sporcumuzu yürekten destekliyoruz. 15 Temmuz’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda kazanmak istediği altın madalyayı tüm şehit ve gazilere armağan edeceğini açıklayan kardeşimize desteğimiz devam edecek. İnşallah Fatma Çağla, elde edeceği madalyayla hem şehrimizi hem de ülkemizi uluslararası platformlarda başarıyla temsil edecek” diye belirtti.