HABERLER

Macera Park’tan ‘Nasıl Yapılır?’ Projesi

Büyükşehir Macera Park’ta yeni bir proje daha hayata geçiriliyor. ‘Nasıl Yapılır?’ isimli çalışma ile Yaşayarak Öğrenme Kulübü öğrencileri şehirdeki üretim tesislerini geziyor, üretim sürecini yerinde görüp ürünlerin nasıl yapıldığını yetkililerden öğreniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı yeni bir projeye daha imza atıyor. ‘Nasıl Yapılır?’ isimli proje ile Yaşayarak Öğrenme Kulübü öğrencileri şehirdeki üretim tesislerini geziyor, ürünlerin nasıl yapıldığını yetkililerden bilgi alarak ve gözlemleyerek öğrenmenin ayrıcalığını yaşıyor. Hedeflerinin çocukların ve gençlerin kimlik gelişimi ve sosyal anlamda gelişimlerini sağlamak, olduğunu belirten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Yaşayarak Öğrenme Kulübü etkinliklerine katılmak isteyen 7 - 14 yaş arası katılımcıları yeni projeye kayıt olmaya davet etti.

Sosyal Gelişime Katkı
Yüce açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Nasıl Yapılır? Projesi ile eğitsel programlar ve sosyal aktiviteler düzenleyeceğiz. Şehrimizde yaşayan çocuk ve gençlerimizin sosyal gelişimlerine katkı sağlamak düşüncesindeyiz. Bu projemiz ile doğayı, çevresini, tarihini, kültürünü tanıyan, sosyal ilişkilerinde ve iletişimde başarılı olan bir nesil yetişmesine katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Etkinliklere katılmak isteyen 7 – 14 yaş arası çocuk ve gençleri kayıt yaptırmaya bekliyoruz. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımızda Yaşayarak Öğrenme Macera Park’ın 221 40 60 numaralı telefonunu arayabilirler”.

Öğrenciler Yaşayarak Öğreniyor