HABERLER

Macera Park Türkiye’ye Örnek

Yenikent Şehir Ormanı’nda yapımı tamamlanan Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nda incelemelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Son teknoloji ekipmanlar, alanında uzman eğitmenler ve çok çeşitli eğitsel aktivitelerle örnek bir projeyi daha hayata geçirdik. Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı, öğrencilerimizin özgüvenine olumlu katkılar sunmasının yanı sıra, kişisel becerilere yönelik önemli farkındalıklar oluşturuyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent Şehir Ormanı’nda yapımı tamamlanan Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı eğitmen ve öğrencileri ile bir araya geldi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce’nin de hazır bulunduğu ziyarette minik öğrenciler ile sohbet eden Başkan Toçoğlu, devam eden eğitim çalışmaları ile ilgili Yüce’den bilgi aldı. Merkezde güvenlik önlemlerinin en üst seviyede tutulduğunun altını çizen Başkan Toçoğlu, Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nın öğrencilerin kişisel gelişimlerine önemli katkılar sunacağını ifade etti.

Güvenlik birincil öneme sahip
Başkan Toçoğlu, “Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı öğrencilerimize teorik bilgilerini uygulamalı eğitimler ile geliştirebilme ayrıcalığı sunuyor. Son teknoloji ekipmanlar, alanında uzman eğitmenler ve çok çeşitli eğitsel aktivitelerle örnek bir projeyi daha hayata geçirdik. Merkezimizi ziyaret eden öğrencilerimizin güvenliğini daima en üst seviyede tutuyoruz. Bu konuda gerekli denetimler periyodik aralıklarla gerçekleştiriliyor. Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı, öğrencilerimizin özgüvenine olumlu katkılar sunmasının yanı sıra, kişisel becerilere yönelik önemli farkındalıklar oluşturuyor” diye konuştu.

Zamanı verimli kullanıyorlar
Merkezin kapalı alanında mevsimsel şartlara uygun eğitimlerin gerçekleştirildiğini de belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Yaşayarak Öğrenme Macera Parkımızın iç alanında da çok çeşitli faaliyetler gerçekleştiriliyor. Sanatsal çalışmalar, eğitsel faaliyetler ve birbirinden renkli oyunlar ile öğrencilerimiz okul dışı zamanlarını daha verimli hale getiriyor. Macera Park şehrimize hayırlı olsun” dedi. Başkan Toçoğlu ziyaretinin devamında merkezde eğitsel aktivitelere katılan Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin macera parkurundaki eğitimlerini izledi.