HABERLER

“İnsanın en hayırlısı insana hizmet edendir”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan’la bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Sosyal Politikalar alanında Türkiye 3.’sü olduk ve ödülü Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden aldık. Bizim düsturumuz insanın en hayırlısı insana hizmet edendir. Toplumumuzun tamamına dönük eğitim ve atölye çalışmalarımızı yaygınlaştıracağız” derken Gürcan, “Sakarya’da yatay mimarinin uygulandığını ve kat sınırlaması olduğunu belirtti. Çok sevindirici bir durum. Çok katlı yapılar aileye ve topluma zarar verir.”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sosyal Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen Kadın Gelişim Akademisi için Sakarya’da bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan’la bir araya geldi. Sosyal Gelişim Merkezi’nde devam eden eğitim çalışmalarını inceleyen ikili öğrencilere derslerinde başarılar diledi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, merkezlerde yapılan çalışmalarla ilgili Gürcan’la bilgiler paylaştı.

SGM’ler yaygınlaşıyor
Başkan Toçoğlu, “Örnek mimarisiyle şehrimize kazandırdığımız Sosyal Gelişim Merkezi’nde toplumumuzun tüm bireylerine dokunuyoruz. Çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz, engelli kardeşlerimiz bu merkezlerde eğitim ve atölye çalışmalarına katılıyor. İlçelerimizde de merkezlerimizi yaygınlaştırıyoruz. Geyve’de, Akyazı’da, Sapanca’da hizmete aldık. Karaman’da sığınmacı kardeşlerimiz için Geçici Eğitim Merkezi’ni hizmete aldık. İnşallah Karasu’da da bu yıl tamamlayacağız. Yenileri için de hazırlıklarımız devam ediyor. Hamdolsun merkezlerimize büyük bir ilgi söz konusu” dedi.

Toplumun tamamına dönük
Başkan Toçoğlu, “Sosyal Politikalar alanında Türkiye 3.’sü olduk ve ödülü Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden aldık. Bizim düsturumuz insanın en hayırlısı insana hizmet edendir. İnşallah tempomuzu daha da arttıracağız. Toplumumuzun tamamına dönük eğitim ve atölye çalışmalarımızı yaygınlaştıracağız. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Medeniyet tasavvuru
Sakarya’da sürdürülen şehircilik çalışmalarına ilişkin bilgiler de paylaşan Başkan Toçoğlu, “Sakarya 99’da ağır bir deprem yaşamış bir şehir. Bu noktada şehrimizde kat sınırlaması var ve şehrimizde yatay mimariyi uyguluyoruz. Bu hem depreme hazırlık hem de medeniyet tasavvurumuzun gereği. Hamdolsun çocukların toprakla temas ettiği, göğü görebildiği bir Sakarya var” ifadelerini kullandı.

Çok katlı yapılar aileye ve topluma zarar veriyor
Öğrencilere başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan, “Sakarya’ya güzel bir program için geldik. Sosyal Gelişim Merkezi’nin örnek bir mimarisi var. Çok güzel eğitimlerin gerçekleştirildiğini öğrendik. Büyükşehir Belediye Başkanımız da Sakarya’da yatay mimarinin uygulandığını ve kat sınırlaması olduğunu belirtti. Çok sevindirici bir durum. Çok katlı yapılar aileye ve topluma zarar verir. Bu noktada Sakarya’nın ve Sosyal Gelişim Merkezi’nin mimarisini çok beğendim” dedi.