HABERLER

İlkbahar Dönemi Doğa Yürüyüşleri başlıyor

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen İlkbahar Dönemi Doğa Yürüyüşleri başlıyor. Doğa Yürüyüşleri’nin 26 Mart Pazar günü Karagöl-Acelle Parkuru ile başlayacağını söyleyen Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, vatandaşların kayıt işlemleri ve yürüyüşlerle ilgili bilgiler verdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Doğa Yürüyüşleri’nde İlkbahar Dönemi başlıyor. 8 hafta sürecek İlkbahar Dönemi Doğa Yürüyüşleri’nin 26 Mart Pazar günü Karagöl-Acelle Parkuru ile başlayacağını ifade eden Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “2009’dan beri yılda  yılda iki defa olmak üzere gerçekleştirdiğimiz bu yürüyüşlerimiz artık bir klasik haline gelmiş durumda. Yürüyüşlerimize tüm hemşerilerimizi davet ediyorum” dedi.

Kayıtlar 20 Mart Pazartesi başlıyor
Doğa Yürüyüşleri için kayıtların 20 Mart Pazartesi günü saat 09.00’da başlayacağını duyuran Aktürk, “Kayıtlarımız yürüyüşlerin gerçekleştirileceği ilgili hafta içerisinde Büyükşehir Belediyesi kurumsal internet sayfası (www.sakarya.bel.tr) üzerinden yapılacak. İlkbahar yürüyüşleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğümüzün ‘241 20 02’ numaralı telefonunu arayabilirler” ifadelerini kullandı.

En fazla 4 parkura kayıt imkanı
İbrahim Aktürk; “8 hafta sürecek Doğa Yürüyüşleri’ne hiç katılamamış olan doğa tutkunu hemşerilerimize de imkan tanıyabilmek için doğaseverler en fazla dört parkura kayıt yaptırabilecekler. İnternet üzerinden devam edecek kayıt işlemlerinin ardından katılımcıların mail adresine gönderilen kabul ve onay belgelerinin imzalanması gerekiyor. İşlemleri tamamlanan evraklar ilgili hafta içerisinde Perşembe günü saat 17.30’a kadar Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığımıza teslim edilmeli. Yürüyüşlerimiz için 200 kişilik bir kontenjanımız var. Yürüyüş günü parkurun olduğu yere hareket etmek için katılımcılarımızın saat 08.30’da Demokrasi Meydanı’nda toplanmaları gerekiyor. Saat 09.00’da ise Demokrasi Meydanı’ndan hareket edilecek.”

2017 İlkbahar Dönemi Doğa Yürüyüşleri Takvimi ise şöyle:

26 Mart Pazar             KARAGÖL-ACELLE

02 Nisan Pazar           TURNALIK YAYLASI - DIRIM DIRIM YAYLASI - B.YAYLA GEÇİŞİ

09 Nisan Pazar           YÖRÜKYERİ YAYLASI

23 Nisan Pazar           AKGÖL

30 Nisan Pazar           KAYMAKAM SUYU YAYLASI-SOĞUCAK YAYLASI

07 Mayıs Pazar           MELEKŞE SOLAK - ŞAH MELEK

14 Mayıs Pazar           YANIK

21 Mayıs Pazar           AKÇAY