HABERLER

İlçelerde Sosyal Hayat Canlanıyor

Akyazı ve Geyve’ye kazandırılan Sosyal Gelişim Merkezlerinde bu ay içerisinde eğitimlerin başlayacağını duyuran Başkan Toçoğlu, “İlçelerimizde ikamet eden hanım kardeşlerimizin kültürel ve sanatsal etkinliklere katılmaları, çocuklarımızın resim, şiir, sinema gibi kültürel ve entelektüel mecralara yönelmeleri konusunda üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Artık ilçelerimizde sosyal hayat çok daha canlı olacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi eliyle hayata geçirilen Akyazı ve Geyve Sosyal Gelişim Merkezi projelerinde Ekim ayı içerisinde eğitimlerin başlayacağını ilan etti. Her iki merkezin de ilçelerdeki sosyal hayatı canlandıracağının altını çizen Başkan Toçoğlu, Akyazı ve Geyve’de kadın, aile, çocuk ve engellilere dönük birbirinden zengin faaliyetlerin gerçekleştirileceğini söyledi.

Geyve ve Akyazı’da SGM Sevinci
Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak sadece altyapı, yol ve su gibi birincil öneme sahip hizmetlerde değil; üst yapıda da adından söz ettiren yatırımları şehrimizle buluşturuyoruz. Bu konuda 16 ilçemizde Sosyal Gelişim Merkezi projelerini hayata geçireceğimizi ifade etmiştik. Bu doğrultuda Akyazı ve Geyve’de projelerimizi tamamladık. Hem Geyveli hemşerilerimizin hem de Akyazılı kardeşlerimizin büyük beğenisini kazanan projeleri ilçelerimize hediye ettik. Bu yıl Geyve ve Akyazı’da sosyal hayat daha da canlanacak. Eğitimler başlıyor. İnşallah önümüzdeki dönemlerde diğer ilçelerimiz için projelendirdiğimiz benzer merkezleri de hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Herkes İçin Kurs Var
Sosyal Gelişim Merkezlerinin sosyo-kültürel gelişmişlik göstergelerini arttıracağını da belirten Toçoğlu, “Bugün altyapıda, içmesuyunda ve yol konusunda şehrimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 16 ilçenin deyim yerindeyse çehresini değiştirmek adına kapsamlı dönüşüm çalışmaları yapıyoruz. Elbette her şey bitmiş değil. Belirlediğimiz program dâhilinde bu başlıktaki hizmetleri hayata geçiriyoruz. Diğer yandan ilçelerimizde ikamet eden hanım kardeşlerimizin kültürel ve sanatsal etkinliklere katılmaları, çocuklarımızın resim, şiir, sinema gibi kültürel ve entelektüel mecralara yönelmeleri konusunda üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Engelli kardeşlerimizi sosyal hayata adapte etme noktasında sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Toplumumuzun tüm kesimlerine dönük ilgili her faaliyet inşallah Sosyal Gelişim Merkezlerimizin çatısı altında gerçekleşecek. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Kurslara Kayıtları Kaçırmayın
Akyazı ve Geyve Sosyal Gelişim Merkezlerinde gerçekleşecek çalışmalara ilişkin bilgiler veren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ise, “Her iki merkezimizde de aile, çocuk, engelli ve SAMEK kursları gerçekleştirilecek. Şuanda kayıt işlemleri devam ediyor. Ön kayıtla ilgili işlemler kurumsal internet sayfamızda (www.sakarya.bel.tr)  yapılıyor. Kurslarımızla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Akyazı için 418 18 36; Geyve için ise 517 10 07-06 numaralı telefonu arayıp ayrıntılı bilgi alabilirler. Hem Akyazı hem de Geyveli hemşerilerimizi kurslarımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.