HABERLER

HES Örnek Teşkil Edecek

HES Örnek Teşkil Edecek

Örnek yatırım
Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin farklı alanlarda Sakarya’ya önemli yatırımlar kazandırdığını kaydeden Rektör Elmas, “Büyükşehir Belediyesi, şehrin modern bir görünüme kavuşması, Sakarya’da yaşayan insanların hayat kalitesini arttırmanın yanı sıra içinde yaşadığımız çağda stratejik önemi çok büyük olan enerji alanında da önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Sakarya Nehri üzerinde kurulan HES sayesinde kendi enerjisini üreten bir belediye olacaklar. Bu Türkiye’deki diğer belediyelere de örnek teşkil edebilecek bir yatırımdır. Boşa akan Sakarya suyu değerlendirilerek enerji üretmesi sağlanacak. Bu enerji de yine Sakarya için değerlendirilecek. Şehrimize böyle bir yatırımı kazandırdıkları için bu projeyi hayata geçiren başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu’nu ve emeği geçen arkadaşları tebrik etmek istiyorum” dedi.  

Rekreasyon Projesi de HES kadar önemli
SAÜ Genel Sekreteri Metin Küçük ise, Hidroelektrik Santralinin tamamlanmasıyla HES çevresinde bir rekreasyon projesinin da hayata geçirileceğini öğrendiklerini bunun Sakarya için çok önemli olduğunu ifade ederek, “Sayın Genel Müdürümüz HES’in tamamlanmasıyla burada bir rekreasyon projesinin de yapılacağını ve insanların aileleriyle birlikte gelerek Sakarya Nehri kenarında hoşça vakit geçireceklerini belirttiler. Bu da en az HES projesi kadar önemli bir projedir. Rekreasyon Projesi sayesinde Sakaryalılardan uzak, sessiz bir şekilde akan Sakarya Nehri Sakaryalılarla bütünleşmiş olacak. Sakarya’da alternatif bir yaşam alanı daha oluşturulmuş olacak. İki projeyi de Sakarya için çok önemli buluyorum. Sakarya’ya prestij kazandıran, artı değer kazandıran bu projeleri hayata geçiren arkadaşları kutluyorum” diye konuştu.  

Sakarya yatırımlarla hızla gelişiyor
Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım da HES Projesinde emeği geçenleri tebrik ederek, Sakarya’nın son dönemlerde büyük bir yatırım atağına geçtiğini, bu yatırımlardan ötürü Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ettiğini söyledi.