HABERLER

Güzlek Mahallesi’nde asfalt tamam

Akyazı’ya bağlı Güzlek Mahallesinde gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı. 7 kilometrelik arter, 7 bin ton sıcak asfalt kullanılarak yeni yüzüne kavuşturuldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Şehir Senin İçin Yenileniyor’ sloganıyla 16 ilçe ve şehir merkezinde sürdürülen asfalt çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi son olarak Akyazı Güzlek Mahallesi’nde 7 kilometrelik güzergahı yeni yüzüne kavuşturdu.

Sözler yerine getirildi
Yapılan sıcak asfalt çalışmaları hakkında bilgileri paylaşan YOLBAK Dairesi Başkanı Haydar Akbulut, “SASKİ’nin altyapı çalışmalarının ardından Güzlek’te başlattığımız sıcak asfalt çalışmaları sona erdi. Kısa süre önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu, Güzlek halkına asfalt müjdesi vermişti. Bugün bu sözü yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Yapılan çalışmalarda 7 kilometrelik yol üzerine toplamda 7 bin ton sıcak asfalt kullanarak arteri yeni yüzüne kavuşturduk. Ardından ekiplerimiz güzergah üzerinde çökme meydana gelen yerlerde 30 metrelik taş duvar çekerek yolun güvenliğini de sağlamış oldu. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Sıkıntımız kalmadı
Güzlek Mahalle Muhtarı Abdüsselam Akyazıcı, “Kısa süre önce mahallemize gerçekleştirdikleri ziyaret sırasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu asfalt sözü vermişti. Sağ olsun Zeki Başkanımız bu sözü yerine getirdi. Bölgemiz çok önemli turistik mekânlara sahip bir bölge olma özelliği taşımaktadır. Yolumuzu yılda 20 bin araç kullanıyor ve haliyle yolumuzda bozulmalar ve çökmeler meydana geliyordu. Artık sıkıntımız kalmadı. Yolumuz sıcak asfalt ile buluştu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu olmak üzere, Akyazı Belediye Başkanımız Hasan Akcan’a ve daire başkanlarına çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” dedi.