HABERLER

Gürültü Kirliliği Yaşam Kalitesini Olumsuz Etkiliyor

Çevre Koruma ve Kontrol Başkanı Yılmaz Çiğdem, yayımladığı mesajda tüm Sakaryalıların Dünya Çevre Günü’nü kutladı. Çevre kirliliği konusunda vatandaşların duyarlılığını arttırıcı çalışmalar yürüttüklerini de ifade eden Çiğdem; korna, klakson ve yüksek sesin de bir çevre kirliliği olduğunu belirtti, vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yılmaz Çiğdem, Dünya Çevre Günü kutlama mesajı yayımladı. Sakarya’nın sahip olduğu doğal güzellikleriyle Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirten Çiğdem, şu ifadeleri kullandı: “Büyükşehir Belediyesi olarak sahip olduğumuz güzellikleri sadece korumanın yeterli olmayacağını biliyor, bu güzellikleri gelecek nesillere taşımak için gerekli çalışmaları hayata geçiriyoruz. Sürdürülebilir kalkınma, çevre sorunlarının çözümü ve iklim değişikliğiyle mücadelede konusunda çalışmalar yapıyor, şehrimizi geleceğe hazırlıyoruz. Gelecek nesillere daha yeşil bir Sakarya bırakmak için çalıştığımızı ifade ediyor, tüm hemşerilerimizin Dünya Çevre Günü’nü tebrik ediyorum”.

Yüksek ses çevre kirliliğidir
Vatandaşların çevre bilincini daha da arttırmak için hafta boyunca şehrin en önemli caddelerinde bilgilendirme afişlerinin yer alacağını de açıklamalarına ekleyen Çiğdem, “İlanlarımızda hemşerilerimize çevre kirliliği ile ilgili bilgiler verdik. İsrafı önleyelim dedik, sokaklar çöplük değildir dedik, en önemlisi de gürültü kirliliğine hayır dedik. Gürültü kirliliği şehirdeki yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiliyor.  Korna, klakson ve yüksek sesin de bir çevre kirliliği olduğunu belirtiyor, hemşerilerimizi bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.