HABERLER

Engelsiz Kafede Çalışmalar Başladı

Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü eski hizmet binasında çalışmalarına başladı. Proje kapsamında mevcut bina, engelli vatandaşların çalışacağı kafeteryaya dönüştürülecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü eski hizmet binasını Engelsiz Kafe’ye dönüştürüyor. Bölgede çalışmaların başladığını belirten Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Bölgedeki parkta dönüşüm çalışmalarımıza başladık. Alan, hayata geçireceğimiz projeyle hemşerilerimizin kullanımına açılacak. Bölgedeki mevcut bina, açık ve kapalı alanlara sahip kafeteryaya dönüştürülecek.  Projemizin tamamlanmasıyla Büyükşehir Belediyesi olarak şehir merkezine modern bir kafeterya kazandırmış olacağız” diye konuştu.

Engelliler Çalışacak
Oluşturulacak kafeteryada engelli vatandaşların çalışacağını da açıklamalarına ekleyen Oktar, “Hayata geçireceğimiz projenin en büyük mutluluk veren tarafı engelli hemşerilerimize sunacağımız istihdam olacak. İnşa edeceğimiz kafeteryada engelli vatandaşlarımız çalışacak. Hayata geçireceğimiz proje hem bölgenin değerlendirilmesi hem de engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşam ile ilişkilerinin güçlenmesi adına büyük önem taşıyor. Çalışmalarına başladığımız yeni yatırımımızın şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.