HABERLER

Engelli Yakınlarına SGM’de Eğitim

Büyükşehir Sosyal Gelişim Merkezinde engelli ailelerine dönük düzenlenen eğitim seminerlerinin sertifika töreni gerçekleştirildi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, eğitim seminerlere katılan engelli yakınlarının Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Engelsiz Gündüz Bakımevi’nden öncelikli olarak faydalanma hakkı kazanacaklarını söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, engelli vatandaşlara yönelik çalışmalarına devam ediyor. Engelsiz Hobi Kurslarının dışında engelli ailelerine yönelik düzenlenen seminer programının sertifika töreni gerçekleştirildi. Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevin Altınkaynak ve aileler katıldı. Yüce, eğitim seminerlere katılan engelli yakınlarının Büyükşehir Belediyesi tarafından  hayata geçirilecek olan Engelsiz Gündüz Bakımevi’nden öncelikli olarak faydalanma hakkı  kazanacaklarını belirtti.

Büyükşehir Engellilerin Yanında
Yüce, “Engelli bireylerimize dönük faaliyetlerimiz devam ediyor. Yeni dönem Engelsiz Hobi Kurslarımızda 11 branşta derslerimiz var. Okuma-Yazma, Halk Oyunları, Resim, Tasarım gibi branşlarda çocuklarımız kendi becerilerini geliştirme fırsatını yakalıyor. Aynı zamanda Geyve ve Akyazı’da hizmet sunmaya başlayan Sosyal Gelişim Merkezlerimizde engelli kursiyerlerimiz için kayıtlarımız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimize merkezler kazandırarak engellilerin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz. Tüm ilçelerde hayata geçirilmesi planlanan  bu merkezlerden  engellilerimiz istedikleri başlıklarda kurs ve  eğitim  alabilecek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecekler” diye konuştu.