HABERLER

Dünya unutsa da onlar unutmadı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri yılın son gününde anlamlı bir etkinliğe imza attılar. Halep’te savaş mağduru olan çocuklara atkı, bere ve eldiven ören minikler, hazırladıkları yardımları yetkililere teslim ettiler. Çocuklar ayrıca yeni yılda tüm dünyaya barış, huzur ve mutluluğun egemen olması yönündeki mesajlarını da paylaştılar.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri yılın son gününde anlamlı bir etkinliğe imza attılar. Büyükşehir Belediyesi ve İHH işbirliğiyle ‘Bir Yürek de Sen Isıt’ kampanyasına ‘Kardeşim Üşümesin’ sloganıyla destek olan minikler, yardım kampanyasında ürettikleri atkı, bere ve eldivenleri yetkililere teslim ettiler. Ayrıca minikler harçlıklarından arttırdıkları paralarla satın aldıkları yardım malzemelerini de özenle paketlediler.

Onları misafir etmekten mutluyuz
Minik öğrenciler hazırladıkları mektupları okuyarak; yeni yılda tüm  dünyaya barış, huzur ve mutluluk dilediler. Yardımları ulaştırmak için burada olduklarını ifade eden SGM Drama sınıfı öğrencilerinden Sudenur Tür, “Biz Sosyal Gelişim Merkezi Öğrencileri olarak Halep’teki kardeşlerimiz için başlattığımız kampanyamızdaki yardımları teslim etmek için buradayız. Biz ülkelerini, şehirlerini terk etmek zorunda olan arkadaşlarımıza, onların yanında olduğumuzu, onları ülkemizde misafir etmekten mutlu olduğumuzu söylemek istiyoruz” diye konuştu.

Dünya çocuklarını sevgiyle kucaklıyoruz
Berra Önger ise; “2017 yılının savaşların son bulduğu, hiçbir çocuğun ölmediği, kimsenin evini, şehrini, ülkesini terk etmek zorunda kalmadığı, barış, huzur, mutluluk dolu bir yıl olmasını diliyoruz. Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri olarak başta mülteci arkadaşlarımız olmak üzere tüm dünya çocuklarını sevgiyle kucaklıyoruz” dedi. Okunan yeni yıl mesajlarının ardından çocuklar yardımlarını yetkililere teslim etti.