HABERLER

Doğaseverler Pamukova İnönü ve Ercova yaylasını adımladı

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen doğa yürüyüşleri Pamukova İnönü-Ercova parkuru ile devam etti. Doğaseverler sağlıklı ve keyifli bir Pazar gününü geride bırakırken, etkinlik için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Sonbahar Doğa Yürüyüşleri Pamukova İnönü-Ercova yaylaları arasında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin’in de katıldığı 16 kilometre uzunluğundaki parkurda doğaseverler sağlıklı ve keyifli bir Pazar gününü geride bıraktı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, “Sakarya’nın doğal güzelliklerini keşfettiğimiz yürüyüşlerimiz önümüzdeki haftalarda da farklı parkurlarda devam edecek. Doğaseverler hafta içerisinde kurumsal internet sayfası (www.sakarya.bel.tr) üzerinden yürüyüşlere kayıt yaptırabilirler” ifadeleri kullanıldı.

Doğayı keşfediyoruz
Emekli Hakan Esendemir, “Biz yapılan bu hizmetlerden çok memnunuz. Büyükşehir Belediyesi düzenlediği bu etkinlikle bize hem doğayı sevdiriyor hem de yeni dostluklar kurmamızı sağlıyor. Herkese tavsiyem doğa yürüyüşlerine katılarak doğayı keşfetsinler. Hayatın bütün sıkıntıları yeşilin üzerinde geçip gidiyor. Bize bu imkânı sağlayan Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Şehrin doğal güzellikleri tanıtılıyor
Emekli Hüseyin Sezer, “8 yıldır katıldığım doğa yürüyüşlerinin her zaman devam etmesini temenni ediyorum. Şehrimizin doğal güzelliklerini tanıdığımız ve keyifle yürüdüğümüz çok güzel parkurlarımız var. Sağlık ve sosyalleşme açısından çok faydalı olan doğa yürüyüşlerine herkesi davet ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Doğa yürüyüşlerinde aile ortamı
Muhasebeci Ceylan Taş, “Doğa yürüyüşlerine ilk defa katılıyorum ve çok güzel bir ortam olduğunu gönül rahatlığıyla ifade edebilirim. Burada herkes yıllardır tanışıyormuş gibi. Tek başınıza bile çıkıp gelebilirsiniz, burada oluşan aile ortamı size kendinizi yalnız hissettirmeyecektir. Temiz hava ve doğal güzelliklerin olduğu bu ortamda keyifle vakit geçirmekten çok mutluyum. Doğada yürüyüş yapma imkânını bize sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.