HABERLER

Büyükşehirli Atletizmci EYOF’ta dereceye girdi

Büyükşehir Belediyespor Atletizm takımı sporcusu Umut Uysal, Macaristan’da düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde kişisel en iyi derecesini tekrarlayarak festivali 5. sırada tamamladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atletizm Takımı sporcusu Umut Uysal, Macaristan’da düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF) önemli başarılara imza attı. U17 yaş grubunda yapılan erkekler 100 metrede yarışan Büyükşehir Belediyespor Atletizm takımı sporcusu Umut Uysal son sekiz arasına kaldı.

Gelecek Umut vadediyor
Büyükşehir Atletizm Takımı sporcusu Uysal, seçmelerde 11,08, yarı finalde ise 10,98’lik dereceyle koşarak finale kalmayı başardı. Final koşusunda 10,78’lik derecesiyle bireysel en iyi zamanlamasını Macaristan’da tekrarlayan Uysal, festivali 5. olarak tamamladı. Umut Uysal’ı göstermiş olduğu başarıdan dolayı tebrik eden Gençlik ve Spor Şube Müdürü Yusuf Ertuğrul Erdem “Sporcumuzun göstermiş olduğu başarılar bizi çok mutlu ediyor. Kendisini tebrik ediyorum. Festivalde en iyi derecesini tekrarlayıp ülkemizi ve bizi gururlandırdı” ifadelerini kullandı.