HABERLER

Büyükşehir’den sertifikalı eğitim

Büyükşehir Belediyesi tarafından 22 Temmuz Çarşamba günü ev ve süs hayvanı satışı yapanlara yönelik sertifikalı eğitim düzenlenecek. OSM’de gerçekleştirilecek eğitimde pet hayvanları ile ilgili bakım, besleme, barındırma şartları, yasa ve yönetmelikler kursiyerlere aktarılacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından ev ve süs hayvanı satışı yapan iş yerlerine yönelik sertifikalı eğitim düzenlenecek. 22 Temmuz Çarşamba günü düzenlenecek eğitimde pet hayvanları ile ilgili bakım, besleme, barındırma şartları, yasa ve yönetmelikler kursiyerlere aktarılacak. Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek eğitime katılmak isteyenler 21 Temmuz Salı gününe kadar Büyükşehir Belediyesi’ne yazılı dilekçe yolu ile başvuruda bulunabilecek.

Yazılı dilekçe yolu ile başvuru yapabilecekler
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve hayvanların korunmasına dair uygulama yönetmeliği gereğince Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından ev ve süs hayvanı satışı yapanlara yönelik sertifikalı eğitim düzenlenecektir. Ev ve süs hayvanları satışı yapan yerler ve belli sayıları aşan cins kuşları bakan kişilere yönelik ruhsat alabilmeleri için düzenlenecek sertifikalı eğitime katılmak isteyenler 21 Temmuz Salı gününe kadar yazılı dilekçe yolu ile başvurulabilecek. 22 Temmuz Çarşamba günü Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek sertifikalı eğitimlere ilgi duyan tüm vatandaşlarımızı davet ederiz” denildi.