HABERLER

Büyükşehir’den Pet-Shop Eğitimi

Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliği ile 22 Kasım Çarşamba günü ev ve süs hayvanları satışı yapan işyerlerine yönelik eğitimler sunacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliği ile 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve ilgili yönetmelikleri gereğince ev ve süs hayvanları satışı yapan işyerlerine eğitimler sunacak. 22 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek eğitimler gün boyu devam edecek ve eğitimlerin ardından katılımcılara sertifika verilecek.

Ruhsat için gerekli sertifika
Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Eğitim semineri boyunca pet hayvanları ile ilgili bakım, besleme, barındırma şartları, yasa ve yönetmelikler anlatılacak. Ev ve süs hayvanları satışı yapan yerlerin ruhsat alması için gereken sertifikalar eğitim semineri sonunda katılım sağlayan vatandaşlarımıza verilecektir. Eğitimlere katılmak isteyen vatandaşlarımızın 21 Kasım Salı gününe kadar dilekçelerini Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Şube Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir” denildi.