HABERLER

Bu Projeyle Kendi Bahçelerini Yapacaklar

Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara dönük yeni bir projeyi hayata geçirdiğini açıklayan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Benim Bahçem’ adını verdiğimiz bir proje geliştirdik. Bu yeni çalışmayla çocuklarımız oluşturulan hobi bahçesinde toprakla uğraşarak kendi sebze ve meyvelerini yetiştirecekler. Projeye kayıtlar 2 Mayıs Pazartesi günü başlıyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı 7-14 yaş arası çocuklar için yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. ‘Benim Bahçem’ adı verilen proje ile çocuklar oluşturulan hobi bahçesinde kendi sebze ve meyvelerini yetiştirecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Benim Bahçem’ projemizde kayıtlarımız 2 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. Kayıt olmak isteyenler ve proje hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Macera Park’ın 221 40 60 numaralı telefonunu arayabilirler” ifadelerini kullandı.

Kayıtlar 6 Mayıs Cuma Günü Son
Kayıtların 6 Mayıs Cuma günü sona ereceğini de açıklamalarına ekleyen Yüce, “Benim Bahçem’ projesi ile çocuklarımız oluşturulan hobi bahçesinde toprakla uğraşarak kendi sebze ve meyvelerini yetiştirecekler. Çocuklarımızın bitkileri tanımaları, toprakla iç içe olmaları, yetiştirdikleri ürünlerin gelişim aşamalarını görmeleri ve arkadaşları ile birlikte iş yapabilme kültürünü kazanmalarını amaçlıyoruz. İki aşamada gerçekleştireceğimiz projemizde ilk grup 7 Mayıs Cumartesi ile 25 Haziran Cumartesi tarihleri arasında, ikinci grup ise 16 Temmuz Cumartesi ile 27 Ağustos Cumartesi tarihleri arasında bitkilerini yetiştirecekler.”