HABERLER

Başkan Toçoğlu’ndan Karasu’ya Müjde

Karasu Gençlik Derneği üyeleri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, ilçeye sosyal donatıları yüksek yeni bir Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi kazandırmak için hazırlıklara başladıklarını belirtti. Toçoğlu Karasu Belediyesi ile yeni proje üzerinde temasların sürdüğünü kaydederek, “İnşallah önümüzdeki süreçte Karasu’ya Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi kazandıracağız. Hazırlıklarımız başladı” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu Gençlik Derneği Başkanı Ersel Aydın, yönetim kurulu üyeleri ve öğrencileri makamında ağırladı. Karasu’nun sosyal anlamda gelişimine katkı sunmak ve gençliği kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına çalışmalar yürüttüklerini aktaran Karasu Gençlik Derneği Başkanı Ersel Aydın, dernek faaliyetleri hakkında Toçoğlu’na ayrıntılı bilgiler verdi.

Toçoğlu’na Teşekkür
Görüşmenin ardından değerlendirmelerde bulunan Aydın, “Karasu’da ihtiyaç olan çok yönlü bir kültür merkezi talebimizi Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na ilettik. İlçemizde gençleri zararlı alışkanlıklardan korumak için etkinlik alanlarına ihtiyaç duyduğumuzu, çocukların kendini ifade edebilecekleri ve yeteneklerini geliştirebilecekleri mekanların ihtiyaç olduğunu dile getirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu da halihazırda Karasu Belediyesi ile böylesi bir çalışmanın hazırlığında olduklarını paylaştılar. Buna ayrıca sevindik. İnşallah ilçemize güzel bir merkez kazandırılacak. İlgi ve alakaları için kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Gençliği Önemsiyoruz
Başkan Zeki Toçoğlu, “Genç arkadaşlarımızın sosyal anlamda gelişmelerine çok önem veriyoruz. Gençlerimizin sosyal faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri alanlar inşa ediyoruz. Spor yapılabilecek yeni alanlar inşa etmek bizim için çok önemli. Geçtiğimiz yıl amatör kulüplere 30 Milyon TL’lik yatırım ve destek sunduk. Şehrimize sentetik sahalar kazandırdık. Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesisleri’ni hayata geçirdik. İlçelerimize Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezleri inşa ediyoruz. Sosyal belediyecilikte örnek çalışmaları hayata geçiriyoruz. Karasu için de yeni bir çalışma için hazırlıkları başlattık” ifadelerini kullandı.

Yerel Ortaklardan Destek
Başkan Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Bildiğiniz gibi Türkiye’de örnek bir proje olan Sosyal Gelişim Merkezi’ni şehrimize kazandırdık. Geyve’de de benzer bir projede sona yaklaşıyoruz. Sapanca’daki merkez için kısa süre içerisinde ilk kazmayı vuracağız. İlçelerimize kazandırdığımız sosyal donatıları yüksek bu alanlar gençliğimiz için büyük anlam ifade ediyor. Biz tüm ilçelerimize böylesi merkezlerin sözünü vermiştik. Karasu Belediyemizle de bu anlamda görüşmelerimiz başlamış, Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi konusunda hazırlıklarımız söz konusu olmuştu. Karasu’daki yerel aktörleri de bu sürece dahil edip, projeye somut bir nitelik kazandıracağız.”

Etkinlikler Tek Merkezden
“Karasu’nun da kültür, sanat ve spor alanında gelişmesi adına önemli bir çalışmayı hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Gençlerimizin sosyal alanlarda kendilerini yetiştirebilecekleri imkanlara kavuşmalarını arzuluyoruz. Aynı şekilde hanım kardeşlerimiz ve engellilerimizin zamanlarını daha nitelikli geçirmelerini önemsiyoruz. Engellilerimize dönük desteklerimiz, aile eğitim seminerleri, çocuk kulüpleri, sportif faaliyetler, tiyatro, sinema, müzik ve daha birçok etkinlik tek bir merkezden en sağlıklı şekilde yürütülecek. İlçelerimize Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezleri kazandırmaya devam edeceğiz. Ziyaretinizden büyük memnuniyet duyduk.” Heyet daha sonra incelemelerde bulunmak üzere Türkiye’ye örnek tesis olan Sosyal Gelişim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.