HABERLER

Arifiye Atıksu Kolektörü Bitiyor

Arifiye Atıksu Kolektörü Bitiyor

Cazibe ile büyük tasarruf

Arifiye Atıksu Kolektör İnşaatı’nın iki kısımdan oluştuğunu ifade eden Toçoğlu, yeni kurulan kanalizasyon sistemiyle terfi merkezi olmaksızın, Arifiye kanalizasyon sisteminin Adapazarı merkezdeki ana kolektörüne bağlanacağını belirtti. Toçoğlu, “Arifiye’deki kanalizasyon sistemimiz özellikle yağışlı havalarda sorun oluyordu. Bu sorunu çözmek için Arifiye Atıksu Kolektör Hattı İnşaatı’nı başlattık. Çalışmamız 2 kısımdan oluşuyor. İlk kısımda 1850 metre, ikinci kısımda ise 800 metre 900 mm PE kolektör hattı ve sanat yapıları inşa edeceğiz. Çalışma tamamlandığında yağışlı havalarda ilçenin düşük kotlarında meydana gelen atık su taşmalarının önlenmesi ve Arifiye Terfi Merkezi’nin devre dışı bırakılarak sistemin komple cazibeli olarak çalışması sağlanacak” dedi.

 

2,1 Milyon TL’lik proje
Düşük kotlu bölgelerde her kış mevsiminde yaşanan kanalizasyon taşmaları ve pis koku sorununun çözüleceğini belirten Toçoğlu, “Mevcut terfi merkezi devre dışı kalacak. Dolayısıyla terfi merkezinin işletilmesi ve işletme giderleri sona erecek. Uzun yıllar hizmet vermiş ve ömrünü tamamlama aşamasına gelmiş beton kolektör hattı ve bacaları yenilenmiş olacak” dedi.

1. ve 2. kısım inşaatlarının toplam maliyetinin 2 milyon 100 bin TL olduğunu kaydeden Başkan Toçoğlu, 1. Kısım inşaat çalışmalarını tamamladık. 2. kısım çalışmalarına da başladık. İnşallah Kasım ayının sonlarına doğru Arifiye Kollektör Hattı’nı tamamlamış olacağız” şeklinde konuştu.