HABERLER

‘Kardeşim Üşümesin’

Büyükşehir Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri ‘Kardeşim Üşümesin’ sloganıyla Halepli çocuklar için atkı, bere ve eldiven örüyor. Yapılan açıklamada, hazırlanan yardımların iç savaş mağduru çocuklara ulaştırılacağı belirtildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Becerekli Eller Atölyesi öğrencileri yeni bir çalışmaya daha imza attı. Büyükşehir Belediyesi ve İHH işbirliğiyle başlatılan ‘Bir Yürek de Sen Isıt’ kampanyasına ‘Kardeşim Üşümesin’ sloganıyla destek verecek olan öğrenciler, Halepli kardeşleri için atkı, bere, eldiven örüyor. Kardeşlerine yardım edecek olmanın heyecanını yaşayan minikler, 31 Aralık Cumartesi günü ürettiklerini yetkililere teslim edecekler.

Gurur duyuyoruz
Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, “Halep’te yaşanan insanlık dramına Sosyal Gelişim Merkezi’nin minik yürekleri seyirci kalmadı. Öğrencilerimiz ‘Kardeşim Üşümesin’ sloganıyla atkı, bere, eldiven örüyorlar. İnşallah hafta boyunca da örmeye devam edecekler. Tamamlanan çalışmaların hepsini Halepli miniklere ulaştırılmak üzere yetkililere teslim edeceğiz. Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz” diye konuştu.