ZEKİ TOÇOĞLU

Zeki TOÇOĞLU
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

 • Başkan’ın Mesajı

 • Özgeçmiş

 • Galeri

 • İletişim

 • Başkan’ın Mesajı

  Değerli hemşerilerim;

  Sakarya’da başlattığımız değişim hız kesmeden devam ediyor. Her gün yeni bir hizmet, yeni bir rekorla bu yolda daha güçlü adımlar atarak ilerliyoruz. Aynı hizmet aşkıyla, birçok alanda hayata geçirdiğimiz projelerle Sakarya’mızı hak ettiği noktaya getirmenin çabası içerisindeyiz.

  Merkezi hükümetimiz ülkemizde gerçekleştirdiği hizmetlerle, Cumhuriyet tarihimizde eşi görülmemiş başarılara imza attı. Hayatın her alanında yürütülen başarılı politikalarla ülkemizin gücüne güç, enerjisine enerji katan hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlattığı hizmet seferberliği ile çözülemez denilen çok sayıda sorunu bu azim ve gayretle çözdü.

  Kıymetli Sakaryalılar;

  Hedefimiz Sakarya’yı adına yakışır modern bir kent haline getirmektir. Hizmet aşkıyla başladığımız yolda bu hedefimize her zamankinden daha yakınız.

  Sevgi ve saygılarımla…

  Zeki TOÇOĞLU
  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı

 • Özgeçmiş

  1955 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlkokulu Serdivan’da, orta ve  lise tahsilini  Adapazarı’nda yaptı. 1980 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi.

  2 yıl Malatya’nın Hekimhan kazasında, 5 yıl Adapazarı İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yaptı. 1986 - 1992 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nde şef ve şube müdürü olarak çalıştı. 1992 yılının sonunda Sakarya Üniversitesi’ne Kütüphane ve Dökümantasyon Daire başkanı olarak atandı. Daha sonra 6 yıl SAÜ İlahiyat Fakültesi Fakülte Sekreterliği görevini yürüten Toçoğlu; 18 Nisan 1999 ve 28 Mart 2004 Mahalli İdareler seçimlerinde Serdivan Belediye Başkanı,  29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde ise Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

 • İletişim

    Telefon: 0.264.274 50 20

     Faks: 0.264.274 63 47

     Web: http://www.zekitocoglu.com.tr

     E-Posta: zekitocoglu@sakarya.bel.tr