Daire Başkanlıkları

1983 yılında Kdz. Ereğli’de doğdu. İlkokulu Kdz. Ereğli TED Koleji, orta ve lise öğrenimini Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi, yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı.

2007-2009 yılları arasında özel sektörde kıyı liman yapıları alanında, 2009-2014 yılları arasında Sakarya İl Özel İdaresi Köye Yönelik Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda, 2014-2016 yılları arasında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda inşaat mühendisi olarak görev yaptı. Bu süreçte deniz yapıları, sanat yapıları, yol, rekreasyon ve üst yapı projelerinde kontrol mühendisliği görevlerini üstlendi. 2016-2017 yılları arasında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü olarak vazife yaptı. 2017 yılından itibaren ise Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Murat Mutlu, Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Yapı İşletmesi anabilim dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.