Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi

Genel Sekreterlik

Doç. Dr. Furkan BEŞEL

Doç. Dr. Furkan BEŞEL

Genel Sekreter Yardımcısı
1985 yılında doğdu. Ortaokul ve lise tahsilini Sakarya’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden 2009 yılında mezun oldu. 2010 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi oldu. 2017 yılında Sakarya Üniversitesi Maliye Anabilim dalında doktora eğitimini tamamladı.
 
2016-2017 eğitim-öğretim yılında Durham Üniversitesi’nde (İngiltere) doktora sürecinde misafir araştırmacı olarak çalışmalarda bulundu. 15 Ağustos 2018’de Doçent olan Furkan Beşel, Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nde öğretim üyesi olup ayrıca Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ikinci bir lisans eğitimine devam etmektedir.
 
İdari görevler ve üyelikler;
- Politik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (PESA) yönetim kurulu üyeliği ve araştırmacı (2012-…),
- Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜSEM) Müdür Yardımcılığı (2018-2019), 
- Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (SESAM) yönetim kurulu üyeliği (2018-2019)
- Sakarya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği (2019-…)
- Sakarya Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanlığı (2019-2020),
- Adasu Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği (2020-…)
- Sakaryaspor Kulübü A.Ş. Denetim Kurulu Başkanlığı (2020-…)
- Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Konseyi, “Kayıt Dışı Ekonomiyi Daraltmaya Dönük Tedbirler” Çalışma Grubu Üyeliği (2021-…),
- Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Konseyi, “Vergi Yönetim ve Denetimi” Çalışma Grubu Üyeliği (2021-…)
      
Yabancı diller;
- İngilizce (İyi derece)
- Japonca (Temel seviye sertifakası)
 
Mali Hukuk, Vergi Hukuku, Türk Vergi Sistemi, Mali İktisat, Maliye Teorisi, Maliye Politikası ve İslam Ekonomisi alanlarında birçok ulusal ve uluslararası akademik çalışmaları, akademik dergi editörlükleri ve projeleri bulunan Furkan BEŞEL, evli ve iki çocuk babasıdır. 08.08.2019 tarihi itibarıyla başladığı Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı görevine devam etmektedir.
;
×