HABERLER

Toplu taşıma araçları dezenfekte ediliyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından koronavirüse karşı önlemler artarak devam ediyor. Alınan önlemler kapsamında tüm toplu taşıma araçlarının yanı sıra SAKBİS’ler ile kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet araçları dezenfekte ediliyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından koronavirüse karşı alınan önlemler hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı dezenfekte ekipleri şehrin dört bir yanında dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Toplu taşıma araçları, ticari taksiler, SAKBİS’ler ile kamu kurum ve kuruluşlarına ait hizmet araçları ekipler tarafından titizlikle dezenfekte ediliyor. Yapılan açıklamada toplum sağlığı için dezenfekte çalışmalarının devam edeceği ifade edildi.

Salgın boyunca çalışmalar devam edecek
Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nca yapılan açıklamada, “Koronavirüs ile mücadele kapsamında en önemli iki faktörün temizlik ve dezenfekte olduğunu hepimiz biliyoruz. Yapılan tüm çalışmaları günden güne arttırıyoruz, mücadelemiz salgın süreci bitene kadar devam edecek. Vatandaşlarımızdan sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına riayet ederek günlük yaşamlarını sürdürmelerini rica ediyoruz” ifadelerine yer verildi.