HABERLER

Suriye İçin Bir Ekmek

Suriye İçin Bir Ekmek

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu Üyelerini ağırladı. Başkan Toçoğlu, “Suriye’de yaşanan zulüm hepimizin ortak acısıdır. Dün Bosna’da, dünyanın gözleri önünde nasıl büyük bir katliam yaşandıysa bugün aynı şiddetle Suriye’de büyük bir katliam yaşanmaktadır. Bu soğuk kış günlerinde ekmeğimizi, paltomuzu, aşımızı Suriyeli mazlumlarla paylaşmak adına Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu’nun girişimine gerekli desteği sağlayacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu Üyeleri, Necmi İbil, Ahmet İşgüzar, Muaz Özarslan, Ahmet Dizdar ve Oğuzhan Özkan’ı ağırladı. Ziyarette konuşan Başkan Zeki Toçoğlu, Suriye’de yaşanan zulmün herkesin ortak acısı olduğunu kaydetti. Başkan Toçoğlu, “Dün Bosna’da, dünyanın gözleri önünde nasıl büyük bir katliam yaşandıysa bugün aynı şiddetle Suriye’de büyük bir katliam yaşanmaktadır. Suriye halkının yaşadığı bu zulme seyirci kalmamız elbet mümkün değildir. Biz tarih boyunca her zaman mazlumun yanında saf tutmuş, zalime karşı gelmiş bir anlayışın temsilcileriyiz. İşte bu nedenle, bugün de Suriye devletinin her türlü zulmü altında inim inim inleyen mazlum Suriye halkının yanındayız” diye konuştu.

Kampanyayı destekliyoruz
Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu’nun başlattığı kampanyayı desteklerini belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Suriye’nin çocukları bizim çocuğumuzdur. Ekmek kuyruğunda savaş uçakları tarafından katliama uğrayan Suriyeli kardeşlerimizin acısı vicdan sahibi herkesin ortak acısıdır. Bu konuda Sayın Başbakanımız ve hükümetimiz gerekli hassasiyeti göstermektedirler. Aynı zamanda biz de Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu’nun başlattığı kampanyayı destekliyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak, bu konuda Suriyeli çocukların, kadınların, yaşlıların, mazlumların yanındayız. Bu soğuk kış günlerinde ekmeğimizi, paltomuzu, aşımızı Suriyeli mazlumlarla paylaşmak adına Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu’nun girişimine gerekli desteği sağlayacağız” ifadelerini kullandı.