HABERLER

Sır Allah’ın sonsuz kudretinde

Yazar Selim Gündüzalp Geyve Sosyal Gelişim Merkezi’nde çocuklarla buluştu. Gündüzalp, “Biz odundan ancak masa, sandalye yapıyoruz. Allah ise aynı odundan bizlere meyveler, üzümler gönderiyor. Bunun sırrı Allah’ta, onun sonsuz kudretinde saklı” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelere kazandırılan Sosyal Gelişim Merkezlerinde etkinlikler devam ediyor. Bu çerçevede Yazar Selim Gündüzalp Geyve Sosyal Gelişim Merkezi’nde çocuklarla buluştu. Çocuklar etkinliğe büyük ilgi gösterdiler. Gündüzalp çocuklara; “Okuyacağınız kitapları süzgeçten geçirip öyle okumalısınız çünkü kitaplarda ne söyleniyorsa, ne anlatılıyorsa onlar ruhumuzda yaşamaya devam eder” tavsiyesinde bulundu.

Allah’ın kudretinde saklı
Etkinlikte konuşan Yazar Selim Gündüzalp, “Ağaçtan odun çıkar. Oysa bunca meyve nasıl gönderiliyor bir düşünün bakalım. Topraktan çamur çıkar, ancak sebzeler tahıllar nasıl o toprakta yetişebiliyor? Öyleyse iş onu yapan üstada, onları bize gönderen Rabbimizde. Biz odundan ancak masa, sandalye yapıyoruz. Allah ise aynı odundan bizlere meyveler, üzümler gönderiyor. Bunun sırrı Allah’ta, onun sonsuz kudretinde saklı” diye konuştu. Program sonunda Gündüzalp, Muzlu Çikolata ve Kargalar isimli kitabını çocuklar için imzalarken; Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu kendisine günün anısına çiçek takdim etti. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, Çocuk-Yazar Buluşmalarının 4 Mart Cumartesi günü saat 14:00’da Akyazı SGM’de devam edeceği belirtildi.