HABERLER

SGM’nin Yeni Yerinde Yaz Kursları Başladı

Büyükşehir Belediyesi tarafından eski terminal arazisinde yapımı tamamlanan Sosyal Gelişim Merkezi’nde yaz eğitimleri başladı. Davut Yüce, “Öğrencilerimiz müzik ve yabancı dil eğitimlerinden el sanatlarına kadar birçok branşta merkezimizde eğitim alıyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından eski terminal arazisinde inşa edilen Sosyal Gelişim Merkezi açılışı için gün sayıyor. Son hazırlıkların yapıldığı Merkeze, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı birimler taşınmaya başladı. Aile ve Çocuk Hizmetleri ile Yaşlı ve Engelli Hizmetleri’ne bağlı birimlerin yer alacağı Merkez’de yaz kursları eğitimleri başladı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Şehrimize çok güzel bir eser kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha mutlu ve huzurlu bir şehir olma yolunda çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.

Şehrin merkezi olacak
Sosyal Gelişim Merkezi’nde yürütülecek çalışmalar hakkında da bilgiler veren Yüce, “Kütüphaneleri, derslikleri, spor alanları, konferans salonlarıyla 7’den 70’e tüm hemşerilerimizin hizmetinde olacak merkezimizde, Yaz Kurslarımız başladı. Öğrencilerimiz müzik ve yabancı dil eğitimlerinden el sanatlarına kadar birçok branşta merkezimizde eğitim alıyor. İnşallah Sosyal Gelişim Merkezi’mizdeki son hazırlıklarımızı da tamamlayıp, kısa süre içerisinde açılışını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.