HABERLER

SGM’li minikler Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nı kutladı

Büyükşehir Belediyesi Akyazı, Sapanca ve Geyve Sosyal Gelişim Merkezleri’nde Dünya Çocuk Kitapları Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Minikler gerçekleşen etkinliklerde kitapları daha yakından tanıma fırsatı elde etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Akyazı, Sapanca ve Geyve Sosyal Gelişim Merkezleri’nde Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Sosyal Gelişim Merkezi kütüphanesinde ve sınıflarda gerçekleşen etkinliklerde arkadaşlarıyla kitap okuyan öğrenciler açılan stantlarla da Dünya Klasikleri olan Küçük Prens, Şeker Portakalı, Nasrettin Hoca Fıkraları ve 80 Günde Devri Alem kitapları hakkında öğretmenlerinden bilgi alarak klasikleri daha yakından tanıma fırsatı elde ettiler. SGM’lerde bulunan Becerikli Eller Atölyesi öğrencileri Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında SGM’li arkadaşlarına kitap ayraçları hazırlayarak hediye ettiler.

Okuma alışkanlığı
Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, “Öğrencilerimizde kitap okumaya karşı bir farkındalık oluşturmak için tüm öğrencilerimize ayraçları dağıttık. Her sınıf Dünya Çocuk Kitapları Haftası kendi konseptine uygun bir şekilde kutladı. Çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için çalışmalarımız devam edecek” dedi.