HABERLER

SGM’den Üstün Zekâlılara Eğitim

Büyükşehir Belediyesi ve MARKA işbirliği ile şehirde ikamet eden ve üstün zekâlı tanısı konulmuş olan çocukların ailelerine yönelik eğitim çalışması başlatılıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliği ile hazırlanan ‘Üstün Zekâlı Çocuklara Davranış Modülü’ kapsamında eğitimler başlıyor. Şehirde ikamet eden ve üstün zekâlı tanısı konulmuş olan çocukların ailelerine yönelik gerçekleştirilecek programlar ile ilgili bilgiler veren Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Betül Karapınar, ailelerin karşılaşabildikleri sorunları yeni eğitim çalışması ile bertaraf etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Özel Çocuklar İçin
Karapınar, “Üstün zekâ özelliğine sahip olan çocukların velilerinin, gerek çocukları yetiştirmede, gerek almaları gereken eğitim ve sosyal gelişimlerinde, gerekse bilişsel gelişimlerinin devamının sağlanmasında birçok engelle karşılaştıkları bilinmektedir. Günümüzde bu tarz çocukların özel eğitime muhtaç olduğu farklı eğitim almaları gerektiği kabul görmüş bir gerçektir. Konu ile ilgili hem ailelerin hem eğitimcilerin hem de uzmanların katılabileceği bir eğitim modülü olarak bu proje hazırlanmıştır. Sosyal Gelişim Merkezi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleşecek olan seminerlerin ilk bölümü 6 Ağustos Cumartesi günü saat 12:00 ve 16:00 arasında, son bölümü de 13 Ağustos Cumartesi günü saat 12:00 ve 16:00 saatleri arasında yapılacaktır. Konu ile ilgilenen herkesi eğitimimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.