HABERLER

SGM’de Satranç ve Akıl Oyunları Şöleni

Büyükşehir Sosyal Gelişim Merkezi satranç ve akıl oyunları turnuvası geniş katılım ile gerçekleştirildi. Heyecanın bir an olsun eksilmediği turnuva renkli görüntülere de sahne oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Çocuk Kulüpleri tarafından düzenlenen satranç ve akıl oyunları turnuvası sona erdi. 14 Mayıs Cumartesi ve 15 Mayıs Pazar günleri Sosyal Gelişim Merkezi bahçesinde gerçekleştirilen turnuva, renkli görüntülere sahne oldu. Turnuva sonunda değerlendirmelerde bulunan Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Betül Karapınar, turnuvaya katılan tüm çocukları tebrik etti.

Ödüller Yılsonu Şenliği’nde
Karapınar şunları söyledi; “14 Mayıs Cumartesi ve 15 Mayıs Pazar günlerinde gerçekleştirdiğimiz turnuva hem çocuklarımıza hem de ailelere heyecanlı anlar yaşattı. Ailelerimizde çok güzel yorumlar aldık. Satranç ve Akıl Oyunları turnuvalarında dereceye giren yarışmacılarımızın ödüllerini Çocuk Kulüplerimizin yılsonu şenliğinde vereceğiz.  İnşallah çocuklarımızın gelişimlerine katkı sunacak yeni çalışmalara imza atacağız.”

Satranç Turnuvası’nda dereceye girenler;

Minnacıklar Kategorisi
1. Ebubekir Serdar
2. Şükrü Yalçınkaya
3. Asım Ahmet Önce

Çaylaklar Kategorisi
1. Buğlem Fikriye Erdem
2. Ali Doyuran
3. Mücahit Muhammet Benli

Uzmanlar Kategorisi
1. Eren Hüseyin Cansız
2. Rüstem Ünlü
3. Ecrin Aliye Saraçoğlu

Üstatlar Kategorisi
1. Batın Uygar Batın
2. Efe Hamza Akdemir
3. Mehmet Avcı

Akıl Oyunları Turnuvası’nda dereceye girenler;

İlkokul Kategorisi
1. Efe Küpdel
2. Kadir Cesur
3. Mehmet Okyay

Ortaokul Kategorisi
1. Elif Yıldız
2. İrem Yılmaz
3. Ahmet Emre Arkan