HABERLER

SGM ile minik öğrenciler kendilerini geliştiriyor

Büyükşehir Belediyesi Sapanca SGM’de misafir okul etkinlikleri devam ediyor. Kıroğlu, “Yılın ilk gününden bu yana Sapanca SGM’de, 11 okuldan 855 öğrenciyi misafir ettik. Misafir öğrencilerimiz Tasarım-Seramik ve Becerikli Eller Atölyelerinde el becerilerini geliştiriyor. Aynı zamanda Akıl Oyunları’nda stratejik düşünme yetilerine katkı, görsel ve geometrik zekâlarına ise fayda sağlıyorlar. Drama ile grup çalışması üzerinden zaman, mekân ve konuya dayalı doğaçlama yapıyorlar” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde Misafir Okul Etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Sapanca SGM 2019 yılında 11 okuldan 855 öğrenci misafir edildi.

Faaliyetlere katılıyorlar
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, “2019 yılının ilk gününden bu yana Sapanca SGM’de, 11 okuldan 855 öğrenciyi misafir ettik. Misafir öğrencilerimiz Akıl Oyunları, Drama, Mutfak, Tasarım-Seramik ve Becerikli Eller Atölyelerinde keyifli vakit geçirdiler. Her hafta farklı okuldan farklı öğrenciler gelerek, SGM’lerdeki faaliyetlerden yararlanıyor. Misafir öğrencilerimiz Tasarım-Seramik ve Becerikli Eller Atölyelerinde el becerilerini geliştiriyor. Aynı zamanda Akıl Oyunları’nda stratejik düşünme yetilerine katkı, görsel ve geometrik zekâlarına ise fayda sağlıyorlar. Drama ile grup çalışması üzerinden zaman, mekân ve konuya dayalı doğaçlama yapıyorlar. İnşallah önünümüzdeki süreçte de tüm merkezlerimizde misafir öğrencilerimizi ağırlamaya devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.