HABERLER

Sertifikalı Pet-Shop Eğitimlerinde son başvuru 24 Temmuz

Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliği ile 25 Temmuz Çarşamba günü ev ve süs hayvanları satışı yapan işyeri sahiplerine eğitimler sunulacak. Eğitime son başvuru tarihi ise 24 Temmuz Salı günü.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliği ile ev ve süs hayvanları satışı yapan işyeri sahiplerine eğitimler sunulacak. 25 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan eğitimler saat 09.00’da başlayıp gün boyu devam edecek. Eğitimlerin ardından ise katılımcılara sertifika verilecek.

Son başvuru tarihi 24 Temmuz Salı
Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Eğitim seminerimiz kapsamında pet hayvanları ile ilgili bakım, besleme, barındırma şartları, yasa ve yönetmelikler anlatılacak. Ev ve süs hayvanları satışı yapan yerlerin ruhsat alması için gereken sertifikalar eğitim semineri sonucunda katılım sağlayan vatandaşlarımıza verilecektir. Eğitim seminere katılım sağlamak isteyen vatandaşlarımız 24 Temmuz Salı günü Büyükşehir Belediyesi Yazı İşlerine dilekçelerini teslim edebilirler.  Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı Eğitim Salonu’nda saat 09.00’da başlayacak olan eğitimimize ilgili tüm vatandaşları davet ediyoruz” dedi.