HABERLER

Şehre 4 Kilometrelik Yeni Bir Bulvar Geliyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun sözünü verdiği bir proje daha hayat buluyor, şehir yeni bulvarına kavuşuyor. Başkan Toçoğlu, “Hamdolsun hemşerilerimize verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Şehrimizin merkezine 4 kilometrelik yeni bir bulvar kazandırıyoruz. İnşallah başlattığımız çalışmaları daha da hızlandırarak yeni arterimizi kısa süre içerisinde trafiğe açacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehrin merkezine yeni bir bulvar kazandırıyor. Küpçüler, Tepekum, Yağcılar ve Tuzla Mahallelerini birbirine bağlayacak yeni arterin şehre hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Hamdolsun hemşerilerimize verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Şehrimizin merkezine 4 kilometrelik bir bulvar kazandırıyoruz. İnşallah başlattığımız çalışmaları daha da hızlandırarak yeni arterimizi kısa süre içerisinde trafiğe açacağız Kavşakları, yaya ve bisiklet yolları ve peyzajıyla bölgeye önemli bir cazibe katacak projemizin Sakarya’ya hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

4 kilometrelik yeni bulvar
Hayata geçirilecek proje ile şehrin ana arterleri olan Sakarya Caddesi ve Atatürk Bulvarı’nda önemli bir rahatlama olacağını da açıklamalarına ekleyen Başkan Toçoğlu, “Tamamladığımız Ulaşım Master Planı’nın ön gördüğü projeleri hayata geçiriyoruz. Daha önce şehir içi trafik akışını daha da rahatlatmak için Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı, Erenler 1063 Nolu Cadde, Korucuk Duble Yolu, Yavuz Selim ve Murat Soğancıoğlu Caddeleri’ni kullanıma açmış, çeşitli kavşak çalışmaları gerçekleştirmiştik. Hemşerilerimizin teveccühünü alan çalışmalarımıza bir yenisini daha eklemiş olduk” şeklinde konuştu.

8 kilometre bisiklet yolu
Proje ile ilgili bilgiler de veren Başkan Zeki Toçoğlu, “4 kilometre uzunluğunda olacak yeni bulvar, Küpçüler, Tepekum, Yağcılar ve Tuzla Mahallelerini birbirine bağlayacak. Orta refüjlü ve çift şerit olarak projelendirilen yeni artere ayrıca 8 kilometre uzunluğunda bisiklet ve yaya yolu da inşa edilecek” ifadelerini kullandı.