MÜSİAD tarafından düzenlenen Uluslararası Diplomasi Zirvesi için Sakarya’ya gelen büyükelçi ve başkonsolosları konuk eden Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya gerek tarım gerek sanayi gerekse turizm noktasında ülkemizin önde gelen şehirlerden biridir. Doğanın tüm güzellikleri şehrimizde bulunuyor. Tarım alanında ülkemize örnek oluşturacak projeler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah doğal güzelliklerimizin tanıtımı ile de turizm verilerimizi daha da yükselteceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Sakarya Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası Diplomasi Zirvesi için şehre gelen büyükelçi ve başkonsolosları konuk etti. MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve üyelerinin de yer aldığı görüşmede Başkan Yüce, Sakarya’ya ilişkin bilgiler paylaşarak, Sakarya motiflerinin işlendiği hediyeyi takdim etti.

Kültürel çeşitlilik
Başkan Yüce, Sakarya’yı Doğu ile Batı’yı birbirine bağlayan şehir olarak tanımlayarak şunları söyledi: “Birçok farklı kültürden insanların yaşadığı şehrimizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Gerek tarım gerekse sanayi konusunda şehrimiz ülkenin önde gelen şehirlerinden. Ayrıca turizm konusunda da farklı doğal güzellikler şehrimizde bulunuyor. Yeni dönemle birlikte tarım alanında ülkemize örnek oluşturacak projeler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öte yandan doğal güzelliklerimizi tanıtarak turizm verilerimizi daha da yükselteceğiz. Kardeşlik şehri Sakarya’mıza her zaman bekleriz. Burası sizlerin de evidir” dedi.