HABERLER

Önyargılardan Kurtulmalıyız

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konferansta konuşan İletişim Uzmanı Canten Kaya, “Toplum olarak önyargılarımız oldukça yüksek. Aynı ortamda bulunduğumuz kişi veya kişilerle ilgili kararları hemen veriyoruz. Dış görünüşe göre değerlendirmelerde bulunmak sağlıklı iletişim için yeterli değil” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kadın Gelişim Akademi eğitimleri İletişim Uzmanı Canten Kaya’nın konuşmacı olarak katıldığı ‘İletişim Becerileri’ konulu konferans ile devam etti. Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Betül Karapınar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Özgüven Sorunu
Gençlerin yüzde 70’inde özgüven sorunu yaşandığına dikkat çeken Canten Kaya, “Çocuklarımızın özgüven kazanması konusunda anne ve baba başta olmak üzere yakın çevrenin önemli sorumlulukları söz konusu. Toplum olarak önyargılarımız oldukça yüksek. Aynı ortamda bulunduğumuz kişi veya kişilerle ilgili kararları hemen veriyoruz. İnsanlarla aynı görüşte olmayabiliriz ancak saygıyı öncelemeliyiz. Dış görünüşe göre değerlendirmelerde bulunmak sağlıklı iletişim için yeterli değil” diye konuştu.