HABERLER

Onların Tek İstediği Sevgi

Onların Tek İstediği SevgiOnların Tek İstediği SevgiOnların Tek İstediği

Hayvanlar rehabilite ediliyor
Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nin 20 Mart 2010 tarihinde hizmete açıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, “Bakımevimizde, 2648 sokak hayvanının; kısırlaştırma, aşılama, küpeleme, kayıt altına alma ve post operatif bakımlarının yapılması işlemleri gerçekleştirildi. Ayrıca, 246 adet trafik kazasına maruz kalmış sokak hayvanına müdahale ettik. Bu zamana kadar sahiplendirilen sokak hayvanının sayısı ise 113. Müdürlük olarak bilgilendirme amaçlı çalışmalar da gerçekleştiriyoruz. Hayvan sevgisini anlatan çeşitli broşürler dağıtıyoruz. İlköğretim okullarımızda seminerler veriyoruz. Bugüne kadar 40 ayrı merkezde ‘Hayvan Sevgisi’ konulu seminer verdik” dedi.

İlçe belediyeleri topluyor
Sokak Hayvanları’nın ilçe belediyeleri tarafından toplanıp kendilerine getirildiği ve Bakımevi’nde operasyon yapıldığını anlatan Nagihan Yaman, “Sokak hayvanlarımız, sınırları içerisinde bulundukları ilçe belediyeleri tarafından toplanarak Geçici Bakımevimize getiriliyorlar. Bakımevimizde aşılama, kısırlaştırma ve küpeleme gibi işlemlere tabi tutuyoruz. Operasyon sonrasında iyileşme süreci tamamlanınca sahiplenilmeyen sokak hayvanları, yine ilçe belediyeleri tarafından alındıkları bölgelere bırakılıyorlar. Şunu özellikle vurgulamam gerekir ki, sokak hayvanlarının toplanmasını isteyen vatandaşlarımız ilgili ilçe belediyelerini aramaları gerekir” diye konuştu.

Siz de sahiplenebilirsiniz
Kimlik fotokopileriyle Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü’nde form dolduran vatandaşların istedikleri sokak hayvanını sahiplenebileceklerini de sözlerine ekleyen Nagihan Yaman, “Bizim bir diğer uygulamamız da sahiplendirme uygulaması. Kimlik fotokopileriyle Şube Müdürlüğümüzde form dolduran vatandaşlarımız istedikleri sokak hayvanını sahiplenebilirler. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum. Sokak Hayvanları’ndan sahiplenmek isteyenleri müdürlüğümüze davet ediyorum. Buradan bütün vatandaşlarımıza ayrıca şunu da söylemek istiyorum ki, hayvanların tek istediği sevgi. Hayvanlardan sevgimizi esirgemeyelim” dedi.