HABERLER

Öğrencilere Deprem Kitapçığı

Öğrencilere Deprem Kitapçığı

Çok güzel çalışma
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, depremin bugünlerde kendisini tekrar hatırlattığını dile getirerek, “Yerel yöneticiler olarak planlama yaparken, depreme dayanıklı ve afetlere uygun her türlü yönetmeliği uygulama konusunda titiz davranıyoruz. ‘Deprem Kitapçığı’ uzun yıllar arama kurtarma faaliyetlerinde bulunmuş, bu tür sıkıntıların nasıl giderileceği konusunda önemli tecrübelere sahip kişiler tarafından hazırlanan bir çalışmadır. Öğrencilerimize yönelik düzenlenen bu güzel çalışma için emeği geçenleri tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Depreme hazırlıklı olmalıyız
Gerçekleştirilen projenin çok önemli olduğunu belirterek konuşmasına başlayan AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ise, “Depreme her zaman hazırlıklı olmak gerekir. Çok büyük bir felaket yaşadık. Gerçekleştirilen bu projedeki öğrencilerimiz, yapılanları arkadaşlarına ve ailelerine anlatmalı. Bu projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Türkiye’ye örnek proje
Sakarya’nın doğal afette yara almış bir il olduğunu ve bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu ifade eden Sakarya Valisi Mustafa Büyük, “Güzel bir vesile ile beraberiz. Bu tür etkinliklerin ilimizde ayrı bir önemi var. Çünkü Sakarya doğal afetlerden ağır yaralar almış bir ilimiz. Bu projeyi sivil toplum kuruluşlarının, özel sektörün, yerel yönetimlerin ve genel idarenin ortaklaşa yapması Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma olarak gözüküyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Doğal afete dikkat
Son olarak konuşan Motorola Solitions Türkiye Müdürü Bora Gürçay projeyi anlattı. Gürçay, “Motorola adına burada bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Motorola Solitions faaliyet gösterdiği her ülkede topluma fayda sağlayacak çalışmalarda bulunmaya azami gayret göstermekte. AKUT ile işbirliği yaparak çocuklarımıza armağan ettiğimiz çantaları hazırladık. Öğrencilerimizin çeşitli ihtiyaçlarını gidermek için kullanılacak malzemeler doğal afet ve kaza konusunda bilgilendirici kitap yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi ve AKUT ile gerçekleştirdiğimiz organizasyona destek verenlere teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından protokol öğrencilerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi, deprem çantalarını öğrencilere dağıttı.