HABERLER

Kart54’lü Geçiş 65 Milyona Ulaştı

Kullanıma alındığı tarihten bu yana Sakaryalılara hızlı, ucuz ve kolay toplu taşıma hizmeti sunan Kart54’ün kullanım sayısı yeni yıl itibari ile 65 milyona ulaştı. Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Kart54 uygulaması kapsamında kart satış rakamımız 167 bine ulaştı. Hedefimiz toplu taşımada maksimum vatandaş memnuniyeti” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, toplu taşımayı çağın gereklilikleri ile buluşturan Kart54 uygulaması ile ilgili istatistikleri paylaştı. 2015 yılında yaklaşık olarak 22 bin kart satışı gerçekleştirildiğini belirten Pistil, “Sakaryalıların hızlı, ucuz ve kolay ulaşım imkânı ile buluştuğu Kart54 uygulaması kapsamında kart satış rakamımız 167 bine ulaştı. Hedefimiz toplu taşımada maksimum vatandaş memnuniyeti” diye konuştu.

26 Bin Kart54
Fatih Pistil, “Bilindiği üzere Serbest, Tam, Öğrenci ve İndirimli olmak üzere 4 kategoride Kart54 sahibi olunabiliyor. Ayrıca Sakarya Üniversitesi ile imzaladığımız protokol kapsamında üniversite öğrencilerimiz kendi kimlik kartlarını ulaşım kartı olarak kullanabiliyor. Bu protokolden faydalanan öğrenci sayısı da 26 bin rakamına ulaştı. Uygulamanın kapsamını daha da geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.

13 Milyon Kartlı Biniş
Geride kalan yılda yaklaşık 13 milyon kartlı biniş işlemi yapıldığını da aktaran Pistil, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “2015 yılında Kart54 kullanarak yapılan biniş işlemi 13 milyona yaklaştı. Böylece uygulamanın hizmete alındığı 2010 yılından bu yana kartlı biniş sayımız 65 milyon seviyesine gelmiş oldu. Bu rakam da uygulamanın toplu taşıma adına ne denli önemli bir hamle olduğunu gözler önüne seriyor. Toplu taşımada vatandaş memnuniyetini maksimum seviyeye çıkarmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.”