Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Hobi Kursu öğrencileri karne sevinci yaşarken; kendileri adına düzenlenen törende sergiledikleri performanslarla izleyenlerden tam not aldılar.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Engelsiz Hobi Kursları öğrencileri karne sevinci yaşadılar. Bu kapsamda Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilen karne törenine Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, engelli öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Öğrenciler karne programında birbirinden renkli gösterilere imza atarken; engelsiz koro en sevilen türküleri seslendirdi. Etkinlikte halk oyunları ekibi Bolu yöresi folklor oyununu dikkatlere sundu. Öğrencilerden Serkan Avcı’nın Bülent Serttaş taklidi ise tüm salona eğlenceli dakikalar yaşattı.

SGM’nin önemi artarak devam ediyor
Karne töreninde konuşan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Her geçen gün Sosyal Gelişim Merkezlerinin önemi artıyor. Şehir merkezinde kiralık bir bina ile çıktığımız bu yola şu anda 5 bin metrekare alan üzerine kurulu SGM’lerde yaklaşık 7-14 yaş arası 5 bin öğrenci, 250 engelli öğrenci ve 2 bin kadın, alanında uzman öğretmenlerle devam ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu Adapazarı, Akyazı ve Gevye SGM’de verilen bu hizmetin önümüzdeki yıllarda tüm ilçelere taşınması konusunda bizlere destek veriyor” ifadelerini kullandı.

Yaşama sevincimiz arttı
Davut Yüce, “Biliyoruz ki aile çok önemli. Toplumumuzun ve ailelerimizin gelişmesine yönelik her yaş grubu için farklı eğitimleri SGM’lerde vermeye devam ediyoruz. Engelli öğrencilerimiz aramıza katıldığından beri bizlerin yaşama sevinci arttı. Onların olaylara pozitif yaklaşımı ve hayata sımsıkı tutunmaları bizlere örnek oldu. İnşallah hayatlarının geri kalanında da gülen yüzleriyle bizlerin yanında olurlar” şeklinde konuştu.