HABERLER

Kalıcı İş Merkezlerine yeni tahsis

Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. İlave 13 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda 58 gündem karara bağlandı. Başkan Toçoğlu, Yenikent’te yapılan iş merkezleri arasında yer alan bir binanın Göç İdaresi’ne tahsis edileceğini ve Göç İdaresi’nin boşalttığı binanın ise İdari Yargı’ya devredileceğini ifade etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında toplandı. İlave 13 madde ile 58 gündemin meclis üyelerinin onayına sunulduğu Büyükşehir Meclisi’nde AK Parti ve MHP ortak bildiriyle ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararını kınadı.

Hassasiyet çağrısı
17. madde kapsamında söz alan MHP Grup Sözcüsü Erkal Etçioğlu, 65 yaş ve üstü vatandaşların ücretsiz seyehat kullanımlarında bazı sorunlar yaşanabildiğini belirterek, hassasiyet gösterilmesini belirtti. Başkan Toçoğlu ise bu konuda dikkatli olunması gerektiğini dile getirerek, bürokratlarına talimat verdi. Başkan Toçoğlu, Yenikent’te yapılan iş merkezleri arasında yer alan bir binanın Göç İdaresi’ne tahsis edileceğini ve Göç İdaresi’nin boşalttığı binanın ise İdari Yargı’ya devredileceğini ifade etti. Toçoğlu, “99 depreminin ardından atıl vaziyette duran iş merkezlerini tel tek değerlendiriyoruz. Yenikent’te hizmet sunan Göç İdaresi’ne yeni bir bina tahsis ettik. Göç İdaresi’nin bulunduğu mevcut binaya ise İdari Yargı taşınacak. Bu bina sorunlarını da büyük oranda halletmiş oluyoruz. Yenikent’e hayırlı olsun” dedi.

58 madde oylandı
Büyükşehir Aralık Meclisi’nde 58 madde meclis üyelerinin oylarına sunuldu. 1 ile 17. maddeler komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi. 18 ve 38. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ve 47. maddeler oy birliğiyle kabul edildi. 48. madde Hukuk Komisyonu’na, 49 ve 57. maddeler arasındaki 9 maddenin ise İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi. 58. madde ise görüşülmek üzere SASKİ Genel Kurulu’na oy birliğiyle havale edildi. 57. madde kapsamında şehirde bulunan yeni duble yollardan birine ya da mevcut cadde isimlerinden birinin adının Kudüs Caddesi olarak değiştirilmesi AK Parti ve MHP gruplarıyla ortak teklif edildi. Madde; İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na görüşülmesi üzerine oy birliğiyle havale edildi.