HABERLER

Kadın Gelişim Akademisi’nde yeni dönem başlıyor

Sosyal Gelişim Merkezi kadınlara yönelik yeni bir eğitim programına daha ev sahipliği yapacak. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Kadın Gelişim Akademisi’nde yeni eğitim programımızı başlatıyoruz. Akademimize tüm Sakaryalı kadınlarımızı davet ediyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı kadınlara yönelik gerçekleştirdiği Kadın Gelişim Akademisi’nde yeni eğitim dönemini başlatıyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “2015 yılından bu yana Kadın Gelişim Akademisini; kadınlarımızın hayatın her alanında ihtiyaç duyduğu, sosyal, bilişsel, kişisel alanlarında kullanabilecekleri, kişisel gelişimlerine katkı sağlayacakları, toplumsal rollerinde sosyal duyarlılıklarını arttıracakları bir akademi olarak düzenledik. Aile, çevre ve bireysel gelişimine katkı sağlayan akademimize tüm Sakaryalı kadınlarımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

Geliştiren Anne-Baba
Kadın Gelişim Akademisi eğitim programı ile ilgili bilgiler de veren Yüce, “Kadın Gelişim Akademisi’nde ilk eğitimimiz Uzm. Psikolog Doğan Cüceloğlu ve Yazar Polat Doğru’nun katılımlarıyla ‘Geliştiren Anne-Baba’ konulu konferans ile başlayacak. 20 Mart Pazartesi günü gerçekleştireceğimiz konferansımızın başlama saati ise 18.30. Programımız Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Eğitim çalışmalarımız ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen hemşerilerimiz 444 40 54(dâhili: 3714) numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilirler Akademimize tüm Sakaryalı kadınlarımızı davet ediyoruz ” ifadelerini kullandı. Akademide yer alan diğer uzman konuklar ve konu başlıkları şu şekilde;

Merve Şebnem Oruç - “Güçlü Türkiye Güçlü Kadınlar” - 7 Nisan 2017 / 14:00
Prof. Dr. İbrahim A. Saraçoğlu - “Ailelere Sağlıklı Beslenme Önerileri” - 28 Nisan 2017 / 14:00
Prof. Dr. Kemal Sayar - “Mutlu Olabilmenin Yolları” - 6 Mayıs 2017 / 14:00
Erkan Şamcı - “Doğala Dönüş” - 9 Haziran 2017 / 14:00
Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz - “İslamiyet’te Aile Hayatı” -  21 Haziran 2017 / 14:00