HABERLER

Hayvanları Koruma Günü bu etkinliklerle kutlanacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Ekim Perşembe ile 6 Ekim Cumartesi tarihlerinde gerçekleşecek olan ‘Hayvanları Koruma Günü’ etkinliklerine ilişkin açıklamalarda bulunan Yaman, “Hayvanlar hayatımızın bir parçasıdır. Onları korumaksa bizim en büyük görevlerimizden bir tanesi. İki gün sürecek ve birden fazla programın bir arada bulunacağı etkinliğimize tüm halkımız davetlidir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Hayvanları Koruma Günü’ etkinlikleri düzenlenecek. 4 Ekim Perşembe ile 6 Ekim Cumartesi tarihlerinde gerçekleşecek etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, programın hayvanlara karşı hassasiyet oluşturmada katkı sağlayacağını belirtti. 

Hayatı onlarla paylaşıyoruz
Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, “Bizler bu hayatı hayvan dostlarımızla birlikte paylaşıyoruz. Hayvanlar hayatımızın bir parçasıdır. Onları korumaksa bizim en büyük görevlerimizden bir tanesi. Son zamanlarda hayvanlara karşı yaşanan şiddet olaylarının önüne geçmek ve toplumumuza hayvan sevgisi aşılamak için böyle bir etkinlik düzenlemek istedik” diye belirtti.

4 Ekim Perşembe
“4 Ekim Perşembe günü programımız AKM Toplantı Salonu’nda saat 14.00’da ‘Hayvanları Koruma ve Onlarla Yaşamak’ isimli konferans ile başlayacak. Protokol konuşmalarının ardından konuk yazar Hakan Mengüç programımıza dahil olacak. #4EkimHayvanlarıKorumaGünüSakarya hastagi ile sosyal medyada paylaşım yapılan fotoğraflardan 6 Ekim’de bir sergi oluşturacağız”  ifadelerini kullandı.

6 Ekim Cumartesi
Yaman “6 Ekim Cumartesi günü ise etkinliklerimiz Kent Park’ta tüm hızıyla devam edecek. Saat 16.00’da Ferhan Tülmen’in sunumuyla başlayacak. Hayvanları koruma gününe özel alanda bir de sergimiz bulunacak. Etkinliğimize katılan vatandaşlarımıza mama ve su kabı hediye edilecek. Eğitimli köpek gösterileri günümüze renk katacak. Sokak hayvanları sahiplendirme standı ile vatandaşlarımızla hayvanlarımız arasında gönül köprüsü kuracak kimsesiz hayvan dostlarımıza yeni yuvalar arayacağız. Etkinliğimiz Ömür Gedik konseri ile sonlanacak. Etkinliğimize tüm vatandaşlarımız davetlidir” dedi.